Поділитись:

Волинянам нарахували понад 2 мільйони гривень за вкрадений газ

Середа, 08 травня 2019, 11:49

Фахівці ПАТ «Волиньгаз» у 2019 році зафіксували більше 120 випадків самовільного відновлення газопостачання в боржників та понад 90 випадків втручання в роботу лічильників газу. За фактами незаконного використання енергоресурсу крадії мають оплатити понад 2 млн грн нарахованих збитків.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Волиньгаз».

Одним із видів порушень, внаслідок яких здійснюється донарахування об’ємів природного газу або зміна режиму нарахування, є самовільне відновлення газопостачання. Тобто, якщо споживач самовільно відновлює газопостачання, навіть у разі погашення заборгованості або після усунення будь-якого порушення, компанія «Волиньгаз» змушена здійснити повторне припинення газопостачання механічним методом (відрізка). А також здійснити нарахування за граничними об’ємами споживання, навіть за наявності індивідуального лічильника газу.

«Споживачам, які втручаються в роботу лічильника газу для зменшення показань, до сплати нараховується вартість експертизи, монтажу та демонтажу приладу обліку. Також вони зобов’язані купити лічильник газу за власний кошт, який у середньому коштує близько 4 тис. грн. Цього року газовики виявили махінацій з лічильниками на 30 % більше, ніж у 2018 році», – зазначив комерційний директор ПАТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз. 

Експертизиьгазових лічильників споживачів проводяться за участю представників служб ПАТ «Волиньгаз», державного підприємства «Волиньстандартметрологія» та споживачів. У разі відсутності запрошеного власника лічильника газу в зазначений день експертизу приладу обліку газу комісія проводить без нього.

Якщо втручання в роботу лічильника комісія не підтвердила, вартість експертизи не нараховується до сплати споживачу. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу та вартість експертизи лічильника здійснюється тільки за підтвердження факту крадіжки газу.

У  грудні 2018 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  було внесено зміни до Кодексу ГРС. Відповідно до змін, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться оплатити збитки за несанкціоноване використання газу.

Тобто, не залежно від того, чи прострочений термін повірки лічильника споживача, крадії мають оплатити вартість експертизи – близько 2 тис грн та збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується у кожному випадку окремо та в середньому перевищує 20 тис грн. Відновлення газопостачання відбувається лише за заявою споживача і тільки працівниками компанії ПАТ «Волиньгаз».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові правила: волинянам доведеться платити за "газові" ремонти самостійно

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 вересня 2019
17 вересня 2019
16 вересня 2019
14 вересня 2019
13 вересня 2019
10 вересня 2019
09 вересня 2019
07 вересня 2019
06 вересня 2019