Поділитись:

Волинь має забезпечити водою річковий шлях з Чорного до Балтійського моря

Понеділок, 21 грудня 2015, 18:25

Волинь має шанс модернізувати гідротехнічні споруди і навіть відродити судноплавство по Стиру, завдяки відновленню водного шляху Е-40

Магістраль Е-40 з'єднує порти Гданська і Херсону по річках Вісла, Західний Буг, Прип'ять і Дніпро і перспективам її відновлення була присячена конференція в Любліні 16 грудня. Про значення Волинської області для цього проекту детально написав заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук на своїй офіційній сторінці у Facebook.

"Наразі ділянка Е-40 між Варшавою та Брестом непридатна для судноплавства (до речі, водний шлях в межах України по Дніпру наразі в належному стані). Польща дуже зацікавлена у відновленні водного шляху Е40. А для наповнення водою цієї річкової магістралі потрібні ресурси, які може дати тільки наша область, зважаючи на географічні особливості регіону. Для цього треба відновити гідротехнічні споруди Волині - меліоративні системи і водосховища", - пояснює Кошарук.

Чиновник зазначає, що такі плани - це перспектива щонайменше десяти років, але зважаючи на всі економічні переваги такого проекту, він цілком реальний. Зокрема, у дописі наведені дані, що шлях через Дніпро, Прип"ять, Західний Буг і Віслу на 900 км коротший, ніж дунайський, що так само сполучає Чорне море з Балтійським. Магістраль дає нові можливості для експорту та імпорту проводольства щонайменше для трьох держав, а для України - дозволить отримувати кошти з транзиту. Також експерти підрахували, що вантажні перевезення річками є дешевшими, ніж автомобільним і залічничним транспортом.

"На конференції було прийняте рішення про виділення для таких робіт на Волині 900 тисяч євро. Модернізація меліративних систем дасть не тільки можливість боротися з паводками, відновити родючість підтоплених грунтів, а й відновити судноплавство по Стиру. Все це сумарно - інвестиції в рекреаційний потенціал Волині, створення нових робочих місць і так далі", - оптимістично написав Сергій Кошарук.

Надрукувати
мітки:
коментарів