Поділитись:

Послугу з утримання будинків скасували: що робити лучанам

Вівторок, 21 травня 2019, 14:00

фото ілюстративне 

На законодавчому рівні в Україні скасували послугу з утримання будинків та прибудинкових територій.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», визначено нову класифікацію житловокомунальних послуг, згідно з якою житловою послугою є управління багатоквартирним будинком, – інформує Луцька міська рада. 

Співвласники будинків можуть самостійно за рішенням загальних зборів визначитися з ухваленням одного зі способів управління будинком, а саме :

  • створення ОСББ;
  • самоуправління;
  • управління будинком через управителя (управляючу компанію).

Для визначення управителя створюється ініціативна група серед співвласників. До участі у загальних зборах запрошуються усі співвласники житлових та нежитлових приміщень. Ціна на житлову послугу з управління будинками є договірною.

Органи місцевого самоврядування наразі не мають повноважень щодо встановлення тарифів на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а також встановлення цін на управління будинками.

Житлово-комунальні підприємства міста Луцька (ЖКП №2, ЖКП№3, ЖКП №7, ЖКП №11), а також Товариство МЖК і ЖЕК №8 ЖБК, основним видом економічної діяльності яких є господарювання за КВЕД 81.10 «комплексне обслуговування об’єктів», можуть брати участь у зборах співвласників, де запропонувати надання своїх послуг з управління будинками та подати на розгляд співвласників перелік послуг та розраховану (договірну) ціну та надалі укласти договір на надання послуг з управління будинком.

Під час проведення зборів (графік їх проведення в червні цього року доводиться до відома співвласників додатково) можна отримати додаткові роз'яснення та проект договору на управління будинком. Співвласники можуть вибрати в якості управляючої компанії будь-яке житлово-комунальне підприємство міста або приватну управляючу компанію чи фізичну особу-підприємця, що відповідає кваліфікаційним вимогам «менеджер-управитель житлових будинків».

У разі неухвалення рішення про визначення управителя будинку співвласники можуть звернутися до органу місцевого самоврядування із письмовим колективним зверненням (або протоколом зборів) з проханням призначити управителя будинку на конкурсних засадах.

Отож, до 1 липня просять ухвалити рішення співвласників щодо способу управління будинком, адже житлово-комунальні підприємства надалі не будуть мати можливості надавати послуги з утримання житлових будинків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 вересня 2019
12:00
18 вересня 2019