Поділитись:

Період відпусток: обмеження щодо перевезення речей через кордон

Середа, 22 травня 2019, 12:31

Волинська митниця ДФС продовжує серію публікацій про правила митного контролю під час пропуску товарів, які допоможуть громадянам скласти свої валізи перед мандрівкою за кордон.

У попередньому матеріалі нагадували про ЗАБОРОНЕНІ до транскордонного переміщення товари, – інформує ГУ ДФС у Волинській області. 

ОБМЕЖЕННЯ у транскордонному переміщенні громадянами товарів гармонізовані із законодавством України про обіг зброї, підакцизних товарів, лікарських засобів, заходи фітосанітарного чи ветеринарного контролю тощо. Зокрема,

  1. Обмеження за віковим цензом встановлено для алкогольних та тютюнових виробів – не допускається їх переміщення особами, які не досягли 18 річного віку.
  2. Обмеження щодо продуктів харчування – не допускається переміщення продуктів харчування без упаковки виробника.
  3. Обмеження щодо перевезення домашніх тварин – вони підлягають письмовому декларуванню та застосуванню до них заходів ветеринарного контролю.
  4. Обмеження щодо рецептурних лікарських засобів та спеціального дитячого харчування – їх переміщення (крім наркотичних та психотропних засобів, які ЗАБОРОНЕНІ) дозволяється у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я. Для спеціального дитячого харчування, крім рецепта на ім’я дитини, необхідно пред’явити документ, що засвідчує родинний зв’язок з хворою дитиною. 
  5. Обмеження щодо переміщення транспортних засобів – у Митному Кодексі України вони трактуються не тільки як засіб перевезення пасажирів, але і як підакцизний товар, до якого встановлені спеціальні вимоги.
  6. Обмеження щодо родинних культурних цінностей - під час переміщення митному органу подається свідоцтво Міністерства культури на право їх переміщення.
  7. Обмеження щодо пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії – переміщення можливе виключно  на підставі дозволів УМВС України, а іноземними громадянами - тільки за дозволом Міністерства Внутрішніх Справ України.
  8. Обмеження щодо банківських металів вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет – обов’язкове надання документів, що підтверджують їх придбання в уповноважених банках та/або Національному банку України.

Якщо у вашій течці не знайдеться підтверджуючих оригіналів документів на товари, переміщення яких ОБМЕЖЕНЕ законами України, товар затримується і зберігається на складі митниці до прийняття судом рішення у справі про порушення вами митних правил. Тому слід ретельно зважити потребу брати з собою за кордон товари з цього переліку і якщо є така можливість – нехай вони дочекаються вашого щасливого повернення додому. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні хочуть збільшити відпустку до 28 днів

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 вересня 2019
09:32