Поділитись:

На нормальному рівні: на Волині підбили підсумки опалювального сезону

П'ятниця, 24 травня 2019, 13:33

Опалювальний сезон 2018-2019-го років пройшов на «нормальному рівні».

На цьому наголосив голова Волинської ОДА Олександр Савченко. В ОДА вирішили не зволікати і розпочати активну підготовку до наступного сезону, – повідомили у відділі інформаційної політики ОДА. 

«Волинь – одна з найпотужніших у цьому плані областей, яку поважає центральна влада, яку поважають усі інституції, як-от НАК «Нафтогаз» та інші, які дають нам номінації»,  зазначив Олександр Савченко.

Однак, з його слів, треба врахувати складнощі, з якими стикалися, аби не допустити подібного у наступному опалювальному сезоні. Зокрема, найбільше Савченка турбує незадовільний стан мереж теплопостачання. Під час опалювального сезону в області трапилося 76 проривів тепломереж. Основна причина – їхня зношеність.

Зі слів директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального підприємства ОДА Андрія Пирога, протяжність теплових мереж, які перебувають на балансі підприємств комунальної теплоенергетики, становить більше 240-ка км, з них – близько 121,3 км (70 %) перебувають у зношеному стані та потребують заміни або реконструкції.

Окрім того, серед проблемних питань Андрій Пиріг виокремив і питання стану розрахунків за енергоносії. Він зазначив, що загалом за перший квартал поточного року спостерігається спад рівня розрахунків в усіх галузях. Як зазначив керівник департаменту, минулого року така тенденція не спостерігалася.

«Загалом в області є незначний, але спад розрахунків. Якщо коротко, то за електроенергію за перший квартал розрахунки 83,4 відсотки, безпосередньо населення – 72 відсотки. Це досить невисокий відсоток. За спожитий природний газ станом на 30 квітня 2019 року загальний рівень розрахунків становив 114 відсотків. Безпосередньо населення розрахувалося за спожиту електроенергію на 103,7 відсотка. Установи і організації, що фінансуються з державного, обласного та місцевих бюджетів розрахувалися, відповідно, на 80,4, 97,3 та 89,9 відсотка. Пільги та субсидії профінансовані на 109,1 та 185,6 відсотка. Але загальна заборгованість за спожитий газ у нас усе одно досить висока та перевищує в області більше як 400 мільйонів гривень. За теплову енергію стан розрахунків 95,2 відсотка, заборгованість становить 287,7 мільйони гривень та збільшилася порівняно з початком року на 27,8 мільйони. Безпосередньо населення розрахувалося на рівні 82,9 відсотка. Теж показник невисокий. Тому в нас загальна заборгованість в області становить більше мільярда гривень. Але це може бути пов’язано із тим, що населення оплачує на місяць пізніше за дату фактичної фіксації стану розрахунків. Але усе одно ця цифра досить велика», – повідомив Андрій Пиріг.

Позаяк це напряму впливає на рівень надання послуг у майбутньому, то голова ОДА Олександр Савченко доручив розібратися, чому виникла така сума. Адже через заборгованість область може не отримати номінації на газ.

«Цей розділ необхідно досконало вивчити. Ми повинні чітко розуміти у чому причина. Адже в зиму так йти – неможливо. Тому за літо треба попрацювати над цією проблемою», – наголосив він. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14:00
14 жовтня 2019
13 жовтня 2019
12 жовтня 2019
11 жовтня 2019