Поділитись:

Кліщі атакують: двоє волинян захворіли на хворобу Лайма (відео)

Субота, 08 червня 2019, 04:20

За тиждень у двох волинян підтвердили хворобу Лайма.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла лікарка-інфекціоністка Світлана Трофимюк. Каже: хвороба Лайма – інфекційне захворювання, що передається через укус кліща і вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат, шкіру.

Місцеві біологи перевіряють територію навколо обласного центру. За їхніми словами, кліщі можуть нападати на людину в будь-який час доби.

"Як почався збір кліщів, наша лабораторія досліджень вже зібрала їх до 4 тисяч. Кліщ не кусає, але своїм хоботком розсовує тканини. Людина не відчуває цього "укусу", але відчуває тоді, коли він вже присмоктався і збільшився в розмірах. В Центральному парку імені Лесі Українки ми знайшли 13 кліщів, в Теремно – 70 кліщів, в парку 900-річчя біля другої лікарні ми знайшли 22 кліщі", – розповідає біолог Анатолій Олішевський

В обласну інфекційну лікарню за тиждень звернулося 5 людей, яких покусали кліщі, каже лікарка-інфекціоністка Світлана ТрофимюкУ двох з них вже діагностували хворобу Лайма, троє знаходяться на стадії спостереження та діагностування. За її словами, якщо хворобу не діагностували вчасно, надалі вона переходить у хронічні форми.

Світлана Трофимюк радить: збираючись на прогулянку, варто вдягати світлий одяг з довгими рукавами, на голові повинна бути хустина чи шапка. Повертаючись додому, потрібно ретельно оглянути своє вбрання і шкіру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Горохівському районі фіксують найбільше онкологічних захворювань в області

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 грудня 2019
15:14
12 грудня 2019
08:38
11 грудня 2019