Поділитись:

У "Протилежному Погляді" говорили, чому безпека Луцька "не на часі" (відео)

Субота, 08 червня 2019, 20:00

На реалізацію програми "Безпечне місто" в Луцьку гроші є, проте міська влада упродовж двох років не робить нічого для того, щоб вона працювала.

Про це в ефірі ток-шоу "Протилежний погляд" на "12 каналі" розповів депутат Луцької міської ради Павло Данильчук.

Зі слів депутата, передбачалося, що має бути цілісний серверний центр, обладнаний камерами, доступ до якого могли б мати патрульна поліція, міський відділок, інші структурні підрозділи. Натомість навіть на центральній площі міста донедавна не було камер. 

Начальник Луцького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області Олег Кічук зазначив, що Луцьк – один з найбільш спокійних обласних центрів. Але безпека в місті залежить від спільної роботи трьох складових: нацполіції, громади і місцевої влади.

"Якщо один з чинників вилітає, це не спрацьовує", – зазначив він.

Перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик вважає, щоб місто стало безпечним, повинен бути обраний громадою господар, який візьме на себе відповідальність.

"Цього немає. А є що? Колективна безвідповідальність", – зауважив посадовець. 

Олександр Пирожик додав, що встановлення камер у місті – це дієвий крок для покращення ситуації. І в цьому питанні потрібно об'єднати зусилля обласної і міської влади, щоб ці камери дисциплінували.

Олег Кічук додав, що практика свідчить, що в містах, де працює програма "Безпечне місто", за перший рік роботи рівень злочинності зменшується до 30 % і на стільки ж росте розкриття злочинів. 

Проте, зауважила Юлія Вусенко, міська влада вважає реалізацію програми не на часі.

1,2 млн гривень, які не освоєні з грудня 2018 року. Це означає, що для влади в місті це не є основним питанням, хоча, якщо говорити про те, для чого ця влада, то, перш за все, мені як людині, яка тут проживає, влада потрібна для моєї ж безпеки, для безпеки моїх дітей. Тому що інакше для чого жити в місті, в якому ти боїшся ходити і не знаєш, чого очікувати?" – сказала депутатка. 

Ведуча Галина Падалко зазначила, що, коли влада бездієва, з'являються меценати, які готові виділити гроші на покращення безпекової ситуації в місті. 

Нагадаємо: засновник Громадянського Руху "СВІДОМІ" та депутат Луцької міської ради Андрій Покровський переказав 500 тисяч гривень благодійної допомоги на облаштування Ситуаційного центру Головного управління Національної поліції у Волинській області.

Як пояснив Олег Кічук, робота Ситуаційного центру передбачає, що інформація про всі події, які відбуваються в місті Луцьку, надходитиме в один центр. Спеціалісти аналізують і одразу приймають оперативне рішення, які служби направити на місце події, адже часто від швидкості прийняття правильного рішення залежить життя людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ У СПЕЦТЕМІ: Замінування у Луцьку

Надрукувати
мітки:
коментарів
10:30
19 січня 2020
21 грудня 2019
16 грудня 2019
11 грудня 2019
08 грудня 2019
14 листопада 2019
08 листопада 2019
27 жовтня 2019
23 жовтня 2019
19 жовтня 2019
18 жовтня 2019