Поділитись:

У луцькій лікарні зробили операцію за новітньою методикою

Вівторок, 11 червня 2019, 10:20

Операція з видалення тромба із мозгової артерії проводилася у Луцькій міській клінічній лікарні не вперше.

Цього разу поступила 62-річна жінка з діагнозом ішемічний інсульт, який супроводжувався паралічем правої половини тіла, відсутністю мови і відсутністю розуміння мови, – пвідомили на сторінці медзакладу у Facebook. 

Оперативно провівши діагностику на спіральному комп'ютерному томографі, підтвердили діагноз і відразу за допомогою ангіографа в інтервенційному блоці зробили тромбоекстракцію – видалили тромб. Упродовж декількох годин після операції у хворої повністю відновилися рухи в правих кінцівках і відновилася мова, – розповів лікар-нейрохірург Євген Вольга.

Пацієнтку врятувало й те, що вона була швидко доставлена у лікарню, адже такий метод лікування можна застосовувати лише протягом шести годин з моменту виникнення яскраво виражених симптомів.

Ця новітня методика активно впроваджується у всьому світі, в Україні і, зокрема, у луцькій лікарні. Без подібної операції хворий залишається інвалідом. У нього не відновлюються ні рухи, ні мова. У гіршому випадку людина може загинути. При таких операціях переважно результати хороші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 жовтня 2019
13:21
17 жовтня 2019