Поділитись:

Встановлено, що композитор Івасюк не міг вчинити самогубство

П'ятниця, 14 червня 2019, 02:47

Судова експертиза встановила, що легендарний український композитор Володимир Івасюк, якого знайшли повішеним у 1979 році, не міг це зробити самотужки.

Про це УНН повідомив голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін, уточнивши, що було проведено слідчий експеримент.

"Прокуратура Львівської області до нас звернулася з відповідною постановою про проведення експертизи, яка стосується загибелі відомого композитора Володимира Івасюка, що трапилася 18 травня 1979 року. У нас було завдання встановити, чи міг він сам скоїти самогубство, чи ні. Тому ми підібрали відповідні умови – у травні у цьому ж лісі на такому самому дереві – і провели слідчі експерименти", – пояснив Рувін.

Експеримент поділили на три етапи: чи міг Івасюк самостійно залізти на дерево, зав'язати ремінь від плаща і опинитися у петлі; чи міг він зробити це за допомогою іншого, і яка саме допомога при цьому була необхідна. Для цього знайшли натреновану людину, яка за зовнішніми характеристиками була схожа на загиблого.

"Було встановлено, що він не міг сам цього зробити і навіть натренована особа, яку ми залучали, яка підтягується однією рукою, теж не могла це зробити – зав'язати самотужки пояс і залізти у петлю", – пояснив Рувін.

Також слідчою групою було проведено експеримент із використанням драбин і стільців. Але для цього теж необхідна була участь сторонніх людей.

"Пан Івасюк сам опинитися у цій петлі не міг. У нього були помічники – люди, які сприяли у цьому: щоб повіситися за допомогою драбини, додатково потрібні ще двоє осіб, без драбини чи підставки – мінімум троє. Ми це точно встановили, є результати експертизи, які ми передаємо до прокуратури Львівської області для ухвалення відповідних процесуальних рішень", – додав він.

Прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець на своїй сторінці у Facebook прокоментувала прорив у справі про самогубство автора пісні "Червона рута".

"На мій погляд, це сенсаційна новина у справі про загибель відомого українського композитора Володимира Івасюка", – наголосила вона.

Нагадаємо: Івасюка знайшли у військовій зоні Брюховецького лісу неподалік від Львова повішеним 18 травня 1979 року. Офіційною версією події було самогубство внаслідок тривалого психічного розладу. В результаті справу закрили через відсутність складу злочину буквально за місяць.

Загадкова смерть обірвала життя композитора у 30-річному віці. Громадськість була не згодна з висновками слідства. Існувала версія, що Івасюк пішов із життя не без сторонньої допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 жовтня 2019
10 жовтня 2019
18 вересня 2019
05 вересня 2019
20 липня 2019
19 липня 2019
08 липня 2019
06 липня 2019
03 липня 2019
27 червня 2019
25 червня 2019
25 травня 2019
02 травня 2019
31 березня 2019