Поділитись:

У Ківерцівському районі батьки і вчителі протестують щодо закриття школи (відео)

Середа, 19 червня 2019, 08:57

Більше сотні людей зібралися біля Звозівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Ківерцівського району, це –  школярі та їхні батьки. Вони просять не закривати школу. 

Адже дітям доведеться їздити до школи за п’ять кілометрів – у сусіднє село Суськ, – інформує Суспільне. 

Батьки проти такої оптимізації, – каже мама учениці другого класу Наталія Літковська. Жінка розповідає, що її сім’я два роки тому переїхала з Ківерець у Звози, аби дитину, яка на інвалідному візку, було зручніше возити до школи. Жінка каже: тепер боїться, що загальна середня освіта для її старшої доньки стане недоступною.

«Ми жили в будинку двоповерховому, і було дуже важко спускатися цими поверхами з візком, з дитиною. Вона росте. Це і фізично важко, і морально. Ми переїхали сюди. Тепер школу хочуть закрити. Я тепер не знаю, що робити. Кажуть, пустять автобус. А хто мені ту дитину буде автобусом возити?» – бідкається мама. 

У Звозівський школі навчаються 43 учні, батьки ще вісьмох написали заяву про прийняття до першого класу на наступний навчальний рік, розповіла вчителька початкових класів Людмила Барсукова. Додає: за законом, діти перших-четвертих класів мають навчатися за місцем проживання. У проекті про оптимізацію усіх учнів початкової ланки  переведуть у Суськ. Вчителів, яких тут 13, скоротять.

«Закінчується рік і дитина каже, що не хоче, аби її вчила інша вчителька, то хочеться плакати. Смикати дітей, таких малих, це не правильно. Конкретно з нами про роботу ніхто нічого не говорив і не обіцяв. Були збори, на яких сказано – робочих місць не має. Буде  скорочення. Все», – зазначила вона. 

Зі слів мами учня Єлизавети Скубій, батьки зверталися до міської ради з проханням не закривати школу.

«Село дійсно зараз розвивається, бо дуже багато молодих сімей спеціально купляли тут хати, залишалися в батьківських хатах. Люди свідомо залишалися, знаючи, що є школа і це був І фактор. Дитина піде в школу охайну, затишну,  все в ній є належно для умов навчання».

Алла Яценюк, директорка Звозівської ЗОШ І-ІІ ступенів: «Ви бачите, що в нас замінені повністю всі вікна і двері. Опалення в нас пічне. Але тепло. В нас дуже енергоефективна школа, тому що пічне опалення не потребує великої кількості палива».

Батьки звозівських учнів поїхали у сусіднє село, аби подивитися на запропоновану школу. Її директор Володимир Павлюк розповів, що для навчання більшої кількості дітей потрібно провести модернізацію опалення, збільшити санвузли та закупити додаткове устаткування в їдальню: 

«В нас є проблеми із деякими приміщеннями. Це спортзал, і ще одне крило на ІІ поверсі. Там дійсно буває, що температура недостатня. Нам обіцяють нового котла. Обіцяють! На рівні обіцянок».

Голова Ківерцівської ОТГ Володимир Жгутов про ситуацію зі школою у Звозах каже таке: «Бачачи критичну ситуацію по ОТГ, ми зробили звернення на КМ, Міносвіти, на народного депутата, ОДА, і отримали відповіді одного характеру – проводьте оптимізаційні заходи, приводьте мережу відповідно до тих асигнувань, які дає держава. В разі якщо ви цього не зробите і вам буде недостатньо видатків, ви маєте право забезпечувати освіту власними коштами. У нас зараз мінус по освітянській галузі 8 мільйонів. Тому перше, що постає, це однозначно закриття однієї зі шкіл». 

Остаточне рішення про закриття Звозівської школи ухвалюватимуть на сесії міської ради. Коли це відбудеться, голова громади не сказав. Зі слів мами учня Єлизавети Скубій, батьки збираються на цю сесію, аби висловити свою позицію місцевим депутатам.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 листопада 2019
15 листопада 2019
14 листопада 2019
13 листопада 2019
12 листопада 2019
20:00