Поділитись:

Як поїхати з дитиною за кордон без згоди іншого з батьків, – управління юстиції Волині

Вівторок, 25 червня 2019, 06:57

Керівник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Валентин Кухарик підготував інформацію про те, як поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.

Про це повідомляє Район.Маневичі.

Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у спілкуванні з дитиною – така дитина може виїхати за кордон на термін до 1 місяця.

Що потрібно:

  • Надіслати другому з батьків рекомендованого листа про державу прямування, мету та тривалість поїздки.
  • На кордоні пред’явити копію рішення суду або органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини.

Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці, дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою можна виїхати на термін до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Що потрібно:

  • Отримати довідку про наявність у другого із батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.
  • На кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості та документ, що підтверджує інвалідність або тяжку хворобу дитини.
  • Повернутись в Україну з дитиною.

Якщо аліменти сплачуються вчасно, то потрібно:

  • Написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон.
  • Якщо протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа згоду не надали – подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди іншого з батьків.
  • На кордоні пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд, або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Повернутись в Україну потрібно з дитиною у термін, передбачений згодою чи рішенням суду. За умисне порушення місячного строку встановили адміністративну відповідальність, а це штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні ця сума 
складає від 1700 до 3400 тис. грн). Також такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально 
посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 серпня 2019
18 серпня 2019
15 серпня 2019
14 серпня 2019
12 серпня 2019
09 серпня 2019
08 серпня 2019
07 серпня 2019
02 серпня 2019
01 серпня 2019
30 липня 2019