Поділитись:

Кількість українських заробітчан у Польщі зросла уп’ятеро

Четвер, 04 липня 2019, 17:17

Кількість трудових мігрантів з України до Польщі з 2014 року зросла уп’ятеро: з понад 300 тисяч до приблизно півтора мільйона.

Про це розповіла керівник консульського відділу Посольства України в Польщі Світлана Криса, – повідомляє Укрінформ.

Зі слів Світлани Криси, до 2014 року кількість громадян України, які перебувають у Польщі, оцінювалася приблизно в 320 тисяч, а зараз, за неофіційними даними, це півтора мільйона осіб.

Вона додала, що, за офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, на сьогодні громадянам України видано 196 тис. дозволів на проживання.

Збільшення кількості українців у Польщі підтверджується і різким зростанням кількості консульських дій, здійснених консульським відділом у Варшаві. Зокрема, у 2014 році консулами у Варшаві було здійснено майже 3,5 тисяч консульських дій, а у 2018 році ця кількість різко зросла майже до 18 тисяч, тобто в п’ять разів. Збільшення кількості дій також спостерігається і в інших українських консульських установах – у Кракові, Гданську та Любліні.

Найбільш популярною послугою серед українців у Польщі зараз є постановка на консульський облік, яка займає 60 % від загальної кількості усіх дій в українських консульствах. Це пов’язано із запровадженням у листопаді 2018 року змін до Митного кодексу України щодо порядку ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації на територію України.

“Зараз процедура транзиту відмінена, залишилася лише процедура ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації в режимі тимчасового ввезення. Право ввезення транспортного засобу на 60 днів упродовж року в Україну мають лише ті громадяни, які є власниками легкового автомобіля та перебувають на консульському обліку. Через це основною консульською дією в Польщі став консульський облік”, – пояснила український дипломат.

Українці в Польщі, в основному, виконують просту фізичну роботу, а саме: працюють на будівництві та ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на виробництві заводів і фабрик. Також є невеликий відсоток громадян України, які працюють у сфері IT-технологій, у вищих навчальних закладах, у сфері медобслуговування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів