Поділитись:

Сморід у Луцьку, або Що бродить на полях фільтрації гнідавського заводу (фото, відео)

Четвер, 04 липня 2019, 16:06

У Луцьку продовжують шукати причини смороду.

У четвер, 4 липня, відбулося виїзне засідання тимчасової міжвідомчої екологічної комісії на полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу.

Начальниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Тарабанюк розповіла, що поля фільтрації – це спеціальна технічна споруда для відстоювання стоків цукрового виробництва, яке працює з 1968 року.

Оксана Тарабанюк, начальниця відділу екології Луцькради><span class=Оксана Тарабанюк, начальниця відділу екології Луцькради

З її слів, з того часу до початку роботи підприємства «Біо-Пек» такого специфічного запаху не було: «Біотанольний завод у 2016 році орендував поля фільтрації у Гнідавського цукрового заводук та зливає туди свої відходи. З цього періоду ми фіксуємо специфічний запах».

Поблизу - городи><span class=Поблизу - городи

Вона зазначила, що запах з‘являється в різних місцях міста, оскільки зливи мелясної барди відбувалися і в міську каналізацію: «Проте 70 % звернень надходить з південно-західного району Луцька, де розташовані поля (ДПЗ, вулиця Львівська). Також на поширення смороду містом впливає роза вітрів».

На думку посадовиці, місцева влада вжила «вичерпні» заходи у боротьбі зі смородом, а саме: організувала звернення від громадян з вимогою провести необхідну перевірку діяльності підприємства, яке передали в Державну екологічну інспекцію, Міністерство екології та Прем‘єр-міністру України Володимиру Гройсману. Також було надіслано лист в обласну прокуратуру з проханням розслідувати правомірність надання дозволу на злив відходів на поля фільтрації, який, зі слів Оксани Тарабанюк, надало управління екології Волинської ОДА.

 

Такий вигляд має нормальне поле фільтрації відходів Гнідавського цукрового заводу><span class=Такий вигляд має нормальне поле фільтрації відходів Гнідавського цукрового заводу

Процес бродіння: 

Нагадаємо: зранку 3 липня радник міського голови Ігор Поліщук повідомив, що завод "БІО-ПЕК" злив мелясну барду в міську каналізаційну систему. Міською каналізаційною системою ця мелясна барда потрапить на очисні споруди в Липлянах, а через бродіння спричинить появу неприємного запаху в місті. Згодом директор Гнідавського цукрового заводу спростував інформаціюПоліція Волині вже взалася за справу щодо несанкціонований викид місцевим підприємством відходів у міську каналізаційну систему. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 лютого 2020
13:17