Поділитись:

Супрун закликала українців не забувати казати "дякую"

Субота, 06 липня 2019, 01:56

У періоди активної політичної боротьби, чисельних негативних новин і зростаючої агресії в соціальних мережах важливо не давати викинути з нашого інформаційного простору важливе. Наприклад, звичку дякувати, – вважає очільниця МОЗу Уляна Супрун.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

На її переконання, суспільство, в якому культивується вдячність, є більш толерантним та відкритим. Дякувати за допомогу, за спільну роботу чи навіть за те, що важлива для вас людина просто поруч – здорова звичка. Подяка – зовсім не прояв слабкості.

Розвивати культуру вдячності важливо як у суспільстві загалом, так і в кожній окремій команді, установі чи організації. Дякуючи, ми демонструємо іншим, що цінуємо те, що для нас зробили, водночас заохочуємо допомогти знову.

Люди, які працюють у державних установах, втілюють зміни та вибудовують здорові процеси в країні, потребують додаткової мотивації. Ми звикли значно більше скаржитись, ніж ділитись вдячністю з працівниками державної чи комунальної сфер.

Існують навіть наукові підтвердження про користь вдячності – для спільної роботи, стосунків та психічного здоров‘я:

  • Людям, як соціальним істотам, важливо почуватися потрібними. Подяка допомагає створити це відчуття. Крім того, “дякую” є своєрідним щепленням від невпевненості. Адже часом ми не знаємо, чи дійсно наша допомога потрібна.
  • Подяка зміцнює команду та дає відчуття причетності до чогось спільного та великого. Вдячність робить місце роботи більш комфортним та мотивує людей працювати краще. Подяка та визнання у роботі можуть бути більш ефективним засобом мотивації, аніж гроші. 
  • У родинах та парах вдячність також покращує стосунки. Партнерам, які регулярно дякують одне одному, простіше вирішувати конфлікти.
  • Подяка допомагає боротися з депресією та захищає від стресу і негативних емоцій. Люди, які мають звичку дякувати, та яким дякують, легше засинають та краще сплять. І зрештою приємніше рахувати в голові подяки, аніж овець.
  • Також вдячність зменшує ризики серцевих нападів. Дослідження показали, що люди, які регулярно ведуть щоденник подяк, мають здоровіше серце, ніж ті, хто просто фіксують події протягом дня – подумки чи в нотатках. 

"Міністерство охорони здоров'я України здійснює трансформацію системи у потужній коаліції урядових та неурядових організацій, медиків, управлінців, небайдужих громадян, лідерів суспільної думки, медіа та міжнародних партнерів. Ми завжди намагаємося згадувати та за кожної нагоди дякувати за підтримку чи допомогу. Водночас я помічаю як певні проекти чи організації, досягнувши результатів, “забувають” згадати чи подякувати своїм партнерам чи союзникам. Неважливо, з яких причин це стається – це незріло, непрофесійно і недалекоглядно", – підкреслила Супрун.

За словами посадовиці, нам варто пам’ятати, що період політичної боротьби та нездорової конкуренції зрештою закінчиться. Але ми тут продовжимо жити і працювати разом в одній країні. Тож вкрай важливо встановлювати довірливі стосунки, шукати спільні точки для партнерств та дякувати за дії, які на перший погляд можуть здаватися очевидними.

"Коли ми керуємося спільним добробутом та успіхом, важливо дякувати частіше. Це – стратегічна складова наших перемог", – резюмувала Супрун

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боротьба з поліетиленом: Супрун порадила викинути пакет з пакетами

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 грудня 2019
05 грудня 2019
12:54
04 грудня 2019