Поділитись:

“Страхова медицина” від політиків збігається з російською моделлю, – Супрун

Середа, 10 липня 2019, 15:45

“Страхова медицина” від політиків – це не про трансформацію або оновлення системи. Це про створення видимості, імітацію.

Про це у мережі Facebook написала  в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Тимошенко, Вілкул, Бойко, Медведчук, Рабіновіч – це короткий перелік осіб, які активно публічно вимагають впровадження в Україні страхової медицини.

“Страхова медицина” у їхньому розумінні – це коли за твої проблеми думає і платить хтось інший, але не ти. В цьому вона мало відрізняється від “безкоштовної медицини”, якою українців годували багато років.

"Не плутайте байки про “страхову медицину” з реальними цивілізованими системами охорони здоров’я або приватним медичним страхуванням. В них є чіткі правила: як збираються внески та які покриваються послуги, і у пацієнта є не лише права, але й обов’язки", – написала Уляна Супрун.

Найкращий приклад "страхової медицини", за яку виступають зазначені політики, –  медичні реформи в Росії.

Там поверх старої совєцької системи організували великий державний страховий фонд (Федеральний фонд обов’язкового медичного страхування). Цей фонд не сплачує кошти закладам напряму. Він акумулює кошти і перерозподіляє їх між страховими компаніями, які здебільшого належать олігархам, зрощеними з державною владою. За даними 2017 року, чотири найбільші страхові компанії разом отримують 56 % коштів на оплату медичних послуг (866 мільярдів рублів). Для прикладу страхова компанія “Согаз”, яка стабільно є другим найбільшим страховиком в Росії, є дочірньою компанією Газпрому. 

Пацієнтам і далі доводиться платити з кишені та отримувати неякісні послуги. Чіткі гарантії відсутні, корупція висока. Хоча всі тепер “застраховані”. Навіть за офіційними російськими соціологічними опитуваннями 70 % росіян скаржаться на неоднаковий доступ до медичних послуг (51 % страждають від цього особисто, тобто з цим безпосередньо стикаються).

"Дивним чином ідеї українських борців за “страхову медицину” збігаються саме з російською моделлю. Важко придумати щось інше, коли в тебе питаннями охорони здоров’я займаються колишні радники Богатирьової. Для них пріоритетом завжди будуть закупівлі ліків та контроль грошових потоків", – зазначила в.о. міністра.

Зі слів Уляни Супрун, це є частиною цілеспрямованої роботи агентів Кремля над максимальним наближенням соціальної сфери до російської для подальшого поглинання Росією. Саме тому, переконана в.о міністра, чиниться опір спробам створити прозору систему з однаковими правилами і чіткими гарантіями для всіх учасників, а сучасні електронні рішення чи моделі, базовані на успішному західному досвіді, отримують ярлики “геноцидів” від прихильників "рускава міра".

“Страхова медицина” – чергова спроба зберегти контроль над коштами платників податків. Вона виглядає звичайним популізмом, але наслідки можуть бути катастрофічними для мільйонів українців. Найкращі ліки – поінформованість та активна підтримка втілення трансформації системи охорони здоров’я України", – резюмувала Уляна Супрун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як насправді працюватиме медична реформа (інфографіка)

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 січня 2020
17 січня 2020
14 січня 2020
27 грудня 2019
24 грудня 2019
19 грудня 2019
13 грудня 2019
08 грудня 2019
02 грудня 2019
22 листопада 2019
17 листопада 2019
10 листопада 2019
01 листопада 2019