Поділитись:

Чи залежать мігрені і головний біль від погоди: пояснює МОЗ

Четвер, 18 липня 2019, 16:00

Днями у соціальних мережах волиняни почали скаржитися на мігрені. Дехто пов’язує це із затемненням Місяця, повнею, постійною зміною погоди чи магнітними бурями. Інформацію про те, чи мають такі думки раціональне зерно «Конкурент» вирішив перевірити на сайті Міністерства охорони здоров’я.

І справді, пів року тому, спільно зі спільнотою «Клятий раціоналіст» у МОЗі розбиратися із цим болючим питанням.

Чи може електромагнітна активність викликати головний біль

Класика метеозалежності — погане самопочуття через магнітну активність на Сонці. Електромагнітна активність там відбувається постійно, внаслідок цього процесу відбувається викид коронарної маси. І якщо вона досягає Землі, то починає взаємодіяти з магнітним полюсом нашої планети, що викликає полярне сяйво, а не мігрень. Магнітосфера Землі нейтралізує електромагнітний вплив нашої зорі, тому малоймовірно, що його може відчувати організм людини.

Втім, багато людей жаліються на мігрені та сильний головний біль саме в цей період. Але підтверджень, що саме активність Сонця викликає ці симптоми — недостатньо. В одному з досліджень було проаналізовано 63 мільйони твітів, що містили слова «мігрень» або «головний біль». Графік активності таких повідомлень був зіставлений з графіком активності Сонця, і в кінцевому результаті взагалі не збігався.

Натомість є дослідження, в яких показано кореляцію між геомагнітними бурями та ризиком інсульту у певних групах. У цьому випадку механізм зв‘язку необхідно вивчати додатково.

Чи насправді суглоби болять «на погоду»

Опублікований в грудні 2017 року звіт Гарвардської школи здоров‘я вказує, що погода не впливає на біль у спині і суглобах. Дослідники проаналізували частоту виклику лікарів за страховою програмою у дощові дні через біль в спині і суглобах. Всього проаналізували 11 мільйонів випадків і зв‘язку не знайшли.

Ревматоїдний артрит також не залежить від погодних чинників. Так само не знайшли впливу зміни атмосферного тиску, температури, вологості повітря та кількості опадів на появу болю у спині.

Але біль в суглобах реальний і деякі зв‘язки з погодою можна все-таки знайти. Цьому є дещо інше пояснення. Виснаження через запальні процеси, біль, неможливість виходити з дому, поганий настрій і самопочуття — мовою нейрофізіології, брак серотоніну — здатні погіршувати чутливість до болю в давно хворих суглобах. Тобто можуть погіршувати симптоматику ревматоїдного артриту, зокрема в дощову погоду.

Багато людей скаржаться на біль в суглобах чи місцях переломів під час зміни атмосферного тиску чи температури. Втім, доказів в цьому випадку також недостатньо. Натомість для серця та судин перепади температури та тиску можуть бути небезпечними

Як може впливати погода на самопочуття

Є погодні фактори, які мають зрозумілі механізми впливу. Наприклад, холодне сухе повітря підвищує ризики нападу астми, а також подразнює слизові оболонки, що полегшує інфікування вірусами.

Очевидно, що дуже високі або дуже низькі температури можуть спричинити виникнення певних хворобливих станів, а їхня різка зміна може негативно вплинути на захисні функції організму. Тому повністю заперечувати вплив деяких погодних умов на здоров’я не варто.

Якщо ж відчуваєте якісь симптоми чи погано почуваєтесь — зверніться до лікаря та не звинувачуйте в поганому самопочутті магнітні бурі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Сморід у Луцьку: лучани звертаються до лікарів

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 січня 2020
24 січня 2020
23 січня 2020
22 січня 2020
21 січня 2020
19 січня 2020
17 січня 2020
16 січня 2020
15 січня 2020