Поділитись:

Facebook видалив понад 1800 фейкових акаунтів з Таїланду, Росії, України, Гондурасу

Четвер, 25 липня 2019, 21:05

Компанія Facebook видалила понад 1800 облікових записів і сторінок із Таїланду, Росії, України та Гондурасу в рамках протидії оманливій політичній пропаганді та іншим зловживанням її сервісом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

У чотирьох країнах видалили 294 акаунти, 1509 сторінок і 32 групи, за якими компанія вбачає "скоординовану недостовірну поведінку". Кількість їхніх підписників становила 274 тисяч.

"Ми не бачимо зв'язку між ними, але всі вони використовували мережі фейкових облікових записів, щоб вводити людей в оману щодо того, ким вони були і що роблять", – сказав керівник політики з питань кібербезпеки Натаніель Глейхер.

Facebook вжив заходів, ґрунтуючись на оманливій ​​поведінці, а не характері розміщеного контенту, заявив Глейхер.

Облікові записи та сторінки з Росії та Луганської області України, які обговорювали українську політику та критикували український уряд, використовуючи фейкові акаунти, що представляють себе журналістами чи військовими, були заблоковані перед виборами в Україні минулого тижня. При цьому Глейхер не уточнив, чи мережа була розташована на контрольованій території Луганської області.

"Основною метою цієї мережі були публічні обговорення в Україні. Ця мережа використовувалася для того, щоб звинуватити військових в Україні. Керівники мережі створили групи, які здавалися справжніми спільнотами військових і вони працювали над тим, щоб переводити людей з Facebook на свої сайти", – зазначив він.

Облікові записи, заблоковані в Таїланді, використовували вигаданих осіб для інформування про політику Таїланду, відносин США і Китаю, протести в Гонконзі та для критики демократичних активістів Таїланду.

"Ми змогли остаточно визначити, що частина діяльності цієї мережі була пов'язана з особою, що базується в Таїланді, пов'язаною з New Eastern Outlook, журналом, який фінансується російським урядом, що базується в Москві", – сказав Глейхер.

Facebook зазначає, що наразі в усьому світі здійснив майже три десятки серій блокувань у світі в 2019 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Facebook заплатить п'ять мільярдів доларів за витік даних

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 листопада 2019
11 листопада 2019
20:00