Поділитись:

Коли будуть місцеві вибори і хто боротиметься за крісло мера в Луцьку

П'ятниця, 26 липня 2019, 16:10

На місцях вже активно обговорюють можливі дострокові вибори. Бо якщо їх таки призначать на осінь, це означає одне – кампанія повинна бути швидкою і дуже активною.

Щоправда, аби оголосити дострокові вибори, новообрана Верховна Рада повинна знайти для цього підстави, зазначив політолог Михайло Наход, – йдеться у сюжеті 12 каналу

Втім політичних дивідендів, із його слів, від такого рішення набагато. Плюс лише у тому, що чим швидше відбудуться вибори, тим більше виборці підтримуватимуть кандидатів від «Слуги народу» на хвилі захоплення президентом. 

«Я зараз правових юридичних підстав для проведення позачергових місцевих виборів не бачу. Але є політичні передумови – це бажання мати більшість не тільки в парламенті, але й в місцевих радах», – пояснив Наход. 

Проте місцеві вибори в Луцьку – болюча тема. 

Третього лютого 2017 року помер міський голова Микола Романюк. Декілька місяців Луцькрада потопала у війнах за крісло градоначальника. В результаті – виконувачем обов’язків мера став депутат Григорій Пустовіт. У статусі «в.о.» він керує містом вже третій рік, бо Верховна Рада так і не призначила вибори.

Мер контролює практично всі процеси, які відбуваються у муніципалітеті. Саме він представляє місто в переговорах та несе відповідальність за дії міськради. Але Григорій Пустовіт запевнив, що амбіцій стати міським головою не у статусі «в.о.» у нього немає.

«Я думаю, треба давати дорогу молодим, а я готовий підставити своє плече», – зазначив Пустовіт. 

Нині говорити про остаточні кандидатури на посаду мера рано, – пояснив Андрій Лучик. Попередньо називає декілька прізвищ. Серед них радник міського голови Ігор Поліщук, перший заступник Григорій Недопад, бізнесмен Андрій Покровський. Але й припускає, що балотуватися можуть люди, які працювали у міськраді ще за каденції Миколи Романюка.

«Можливо, це хтось буде від колишнього утворення ЦРУ: Сергій Григоренко, Юрій Моклиця, Тарас Яковлев», – зазначив він. 

Планово місцеві вибори повинні відбутись у жовтні 2020-го. Якщо ж таки ухвалять рішення про дострокові, то вони можуть відбутися вже цієї осені.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 лютого 2020
24 лютого 2020
20 лютого 2020
19 лютого 2020
18 лютого 2020
16 лютого 2020
14 лютого 2020
11 лютого 2020
06 лютого 2020
01 лютого 2020
29 січня 2020