Поділитись:

Як обирали нову голову Волиньради та хто потрапив «під роздачу» Кварцяного

Субота, 27 липня 2019, 09:00

На годиннику було 10:07, коли на той момент ще перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик взяв слово. Він самотньо сидів у президії – без свого керівника Ігоря Палиці, без представника облдержадміністрації.

У залі 26 липня вже зібралася більшість депутатів. Деякі з них в такому статусі – востаннє.

Пирожик вигукнув «Слава Україні!» перед виконанням Державного Гімну. Вигукнув «Слава Україні!» і після. Депутатський корпус, а депутатів на позачергову сесію назбиралося понад 50, обидва рази дружно відповідав «Героям слава!».

Оскільки сесія була позачергова, вирішили обійтися без депутатських звернень та запитів.

Голосування за затвердження порядку денного з першого разу дало збій системи. Це, схоже, був чи не єдиний збій цього дня у послідовності голосування. Решту рішень депутати ухвалювали злагоджено та швидко.

Спочатку припинили повноваження голови обласної ради Ігоря Палиці. Він стане невдовзі депутатом Верховної Ради. До слова, на своє останнє засідання як голова на Волині Палиця не зміг прийти. Його радник Вячеслав Рубльов, який невдовзі теж стане нардепом, пояснив, що Ігор Петрович працює цього дня у Києві.

В області у депутатському кріслі замість нього буде працювати депутат Олександр Голуб. Він входитиме до комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Голубу вручили мандат, і лікар-хірург зайняв своє місце поруч із колегою по фракції Сергієм Леонтьєвим.

Той, схоже, за традицією, прийшов на сесію не з пустими руками. Адже поруч депутатського місця манили око обгортки цукерок, а по ряду чулося час від часу шарудіння від обгорток.

Перекинувся завжди усміхнений депутат кількома словами з журналістами. Говорив про старих комуністів та сільське господарство, мільйони та протестантів.

Потому обранці перейшли до головного питання – обрання нового голови Волиньради. Нею стала Ірина Вахович.

Прізвище не стало несподіванкою, це була узгоджена кандидатура. Освітянка, яка очолювала бюджетну комісію, була єдиною у бюлетені. 55 депутатів проголосували «за». Бюджеткою поки керуватиме Михайло Імберовський.

До слова, кадрові питання цього дня, за процедурою, вирішувалися через таємне голосування у кабінках. Тобто кожен отримував бюлетень. І раз за разом депутати вставали у чергу, розписувалися у бланках, кидали їх в урну, а потім несли скриню до таємної кімнати на перерахунок. 

Коли діло дійшло до затвердження результатів голосування за Ірину Вахович, праворуч від президії з’явився Вячеслав Рубльов. У руках тримав величезний оберемок квітів. А за хвилин 15 до того букет квітів до зали заніс Дмитро Дубняк та поклав їх на президію.

І щойно Ірина Вахович вийшла до трибуни оголошувати вітальне слово, схопивши букет, який приніс Дубняк, вітати нову голову поперед Рубльова побіг депутат Василь Столяр.

«Мінуточку!» – крикнув він Рубльову і першим привітав нового керівника.

Потому свій букет встиг вручити і Рубльов.

«Ці дві п’ятірки – авансом для мене», – зазначила Ірина Вахович, маючи на увазі кількість голосів за неї. Зізналася, що лише чотири роки в політиці і «тут таке». Та пообіцяла відчинені двері для всіх фракцій, а також висловила сподівання, що протистояння, що були досі з облдержадміністрацією, підуть в історію.

Потому з дещо несподіваною (принаймні, для журналістів) заявою виступив перший заступник голови облради Олександр Пирожик. Через особисті обставини він покидає посаду.

«Я нікуди не діваюся, залишаюся депутатом», – сказав пізніше «свободівець». Його замінив на посаді Юрій Поліщук, який теж зі «Свободи».

Зрештою епопея з кадровими питаннями завершилася близько 13:20, коли депутати припинили повноваження Вячеслава Рубльова, який теж виграв округ на парламентських виборах і їде до столиці.

Тож після всіх формальностей депутатський сектор перейшов до звичних питань порядку денного.

Хоча трапився під час сесії ще один цікавий момент. Перед останнім таємним голосуванням до зали увійшов чоловік у камуфляжному одязі та бейсболці. Він дістав протигаз та поклав на президію.

«Це вам від дітей Луцька та Нововолинська», – загадково зазначив гість. І, не пояснюючи далі, пішов. Протигаз одразу перенесли до сусідньої кімнати, а чоловік вже на вулиці тлумачив: дістав сморід та забруднення повітря в містах.

Сесія швидко та монотонно добігала кінця.

Обранці затвердили обласну Програму відродження історико-архітектурної спадщини смт. Олика Волинської області на 2019 – 2024 роки. Нею передбачена розробка історико-архітектурного опорного та генерального планів. А також низка іншої важливої документації для об’єктів культурної та історичної спадщини. Наприклад, розробка проектної документації на реставрацію замку Радзивілів, реставрація самої споруди, проект реставрації Петропавлівського костелу тощо.

Також депутати вирішили делегувати до складу поліцейської комісії Головного управління Нацполіції Волині Дмитра Дубняка (члена ГФ «Варта порядку») та Сергія Савича (представника ГО «Волинський край»).

Торкнулися будівельних питань: встановили розмір кошторисної зарплати на 2019 рік при визначенні вартості будівництва об'єктів, які споруджуються за кошти обласного бюджету, в розмірі 10 тис. грн та 9 – для ремонту автодоріг.

Погодили на засіданні кілька змін до регіональних програм та щодо майна громади. Наприклад, комунальному підприємству «Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання» дозволили списати зношений автомобіль VOLKSWAGEN TRASPORTER. Військовій частині А 4554 безоплатно передали з балансу Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні автомобіль PONTIAK trans sport. У постійне користування надали Луцькому педагогічному коледжу земельну ділянку площею 0,1877 га, що знаходиться на вулиці
Глушець, 39 в Луцьку та інші.

І ось, коли діло йшло до завершення та розглядали питання про перейменування комунального закладу «Центр туризму, спорту та екскурсій управління освіти і науки обласної державної адміністрації», слово взяв депутат Сергій Слабенко. Він дорікнув, що цим же ж рішенням депутати скасовують нещодавнє, від травня 2019 року, яке стосувалося реорганізації Центру, бо воно мало певні юридичні хиби.

Зрештою, таких уточнень не витримав його колега Віталій Кварцяний. Він попросив ввести ліміт на виступи Слабенка, який любить юридичну точність та часто бере слово у цих питаннях.

«Нам депутату Слабенку треба ввести ліміт на виступи. Ми настільки вже змучилися слухати його повчання. Особисто я, як приходжу і згадую, що почне вчити Слабенко «стаття така-то Конституції…», то можна вмерти через те, що доводиться слухати цей юридичний брєд», – обурився Кварцяний.  

Після невеличкої словесної перепалки депутатів вгамувала нова голова. Сесія плавно йшла до завершення і о пів на третю депутати вже покидали зал. Ліміт, ясна річ, Слабенку так ніхто і не встановив.

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 жовтня 2019
18 жовтня 2019
07 жовтня 2019
01 жовтня 2019
21 вересня 2019
14:00
20 вересня 2019
08:30
24 серпня 2019
01 серпня 2019
30 липня 2019
29 липня 2019
26 липня 2019
12:05