Поділитись:

Супрун розповіла про створення стереотипів та дискримінацію за віком

Неділя, 28 липня 2019, 23:35

Створення стереотипів та дискримінація окремих людей чи категорій людей за віковою ознакою – це ейджизм.

Його проявом може бути упереджене ставлення, дискримінація або дії, що закріплюють стереотипи. Коли людину не беруть на роботу, бо їй 45+ – це ейджизм. Коли людину під час виконання посадових повноважень кличуть “хлопчиком/дівчинкою/молоденьким/молоденькою” – це також ейджизм.

Про це у Facebook зазначила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун

За даними ВООЗ, у світі живуть понад 600 мільйонів людей старших за 60 років. До 2025 року людей такого віку стане вдвічі більше. А до 2050 – їхня кількість сягатиме близько 2 мільярдів. І переважна більшість людей похилого віку будуть мешкати в країнах, що розвиваються. Тобто з високою ймовірністю, пенсійні виплати не будуть на достатньо високому рівні, аби покривати всі потреби сучасної людини. І пенсіонерам доведеться працювати.

Дослідження свідчать, що дискримінація за віковою ознакою може негативно впливати на загальний стан здоров’я та сприяти розвитку серцево-судинних захворювань, артриту та депресії.

Крім того, є дані, які вказують, що люди літнього віку, які негативно сприймають старіння (зокрема через вікову дискримінацію) живуть на 7,5 років менше, ніж ті, що сприймають його позитивно. 

Супрун наголосила, що не лише люди похилого віку можуть бути жертвами ейджизму. Дискримінації може зазнавати молодь. Найбільш поширена форма – зневажливе ставлення на роботі, небажання або неготовність сприймати серйозно думку чи позицію молодого спеціаліста. Хоча ефективність і професійність не залежить від віку.

Допомогти у боротьбі з ейджизмом може законодавство. Наприклад, у США, де рівень залучення людей старших 65 років, високий, існують антидискримінаційні закони. Заборонено встановлювати обмеження при працевлаштуванні для людей старших 40 років. У Нідерландах проводять скринінг оголошень з вакансіями, аби запобігти дискримінації за віковою ознакою. 

Але передусім треба викорінювати прояви ейджизму з повсякденної культури спілкування та роботи. І розпочинати варто з себе. Адже кожен може зробити свій внесок у руйнування стереотипів.

Важливо, щоби представники різних поколінь були відкриті до діалогу, ділилися досвідом та навичками. Здорове суспільство – це те, в якому готові чути одне одного і допомагати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 лютого 2020
16:00
24 лютого 2020
23 лютого 2020
21 лютого 2020
20 лютого 2020
19 лютого 2020
18 лютого 2020
16 лютого 2020