Поділитись:

Скарг щодо смороду в Луцьку поменшало

Вівторок, 30 липня 2019, 10:21

Відбулося чергове засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті. За результатами, скарг щодо смороду в Луцьку стало менше, а роботи щодо його ліквідації тривають. 

Начальник відділу екології Оксана Тарабанюк повідомила, що у п’ятницю, 26 липня, отримано 15 звернень з приводу неприємного запаху, протягом вихідних 27-28 липня отримали лише одне звернення. Вона додала, що 29 липня у другій половині дня знову почали надходити скарги на сморід від мешканців Вересневого у зв’язку із північно-західним напрямком вітру. Цей сморід може провокувати муловий майданчик, який ще не повністю засипаний, адже від жителів інших мікрорайонів скарг не надходило, – інформує Луцька міська рада. 

Оксана Тарабанюк додала, що Гнідавський цукровий завод під час одного із засідань взяв на себе зобов’язання ліквідувати джерела смороду до 25 липня. Згідно припису Держпродспоживслужби, до 19 липня вони повинні були розробити комплекс заходів, і до 1 вересня повністю їх впровадити. Станом на 29 липня засипка третього мулового майданчика ще не завершена. Зараз там проводиться обробка пробіотиками, тому ця ділянка ще не осушена і не засипана.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук повідомив, що під час вихідних днів звернень до медичних установ міста з приводу погіршення стану здоров’я через неприємний запах не надходило.

Зі слів директора КП “Луцькводоканал” Віктора Гуменюка, усі каналізаційно-насосні станції у місті працюють у штатному режимі, жодних аварій чи технологічних порушень не було.

Під час засідання громадські активісти задавали свої запитання, висловлювали пропозиції до учасників робочої групи. Зокрема, чи планується покривати мулові майданчики додатковим шаром грунту чи будь-якого іншого покриття, адже на на деяких ділянках, які вже засипані, було виявлено декілька плям, які змінюють колір, і через них пробивається неприємний запах, а це може ускладнити ситуацію, особливо після дощів. Представник ТзОВ “Біопек” запевнив, що це зауваження буде враховано.

Начальник відділу контролю за благоустроєм та санітарним станом міста департаменту муніципальної варти Юлія Гоголь зазначила, було складено кілька протоколів стосовно несанкціонованого зливу невідомої речовини, схожої на барду, на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу. У разі правопорушень інспектори департаменту фіксують та складають адмінпротоколи на водіїв за місцем їхнього проживання.

Наступне засідання тимчасової міжвідомчої комісії відбудеться у четвер, 1 серпня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 січня 2020
18 січня 2020
17 січня 2020
14:00
08:44
16 січня 2020