Поділитись:

Агрофірма на Волині отруює землю і «розводить» німецьких інвесторів

П'ятниця, 02 серпня 2019, 18:01

Агрофірма, що має 75% німецьких інвестицій та працює на Волині 13 років, використовує землі сільськогосподарського призначення (паїв) із грубим порушенням земельного законодавства.

Про це пише ІА "Волинські новини".

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фелікс Агро» зареєстроване у Ківерцівському районі у селищі міського типу Олика. Директором цього підприємства є Давидюк Павло Михайлович. 

На сервісі моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру Оpendatabot є інформація про власників цього підприємства.

«Підприємство з іноземними інвестиціями ТзОВ «Фелікс Агро» ризикує втратити 200 га землі через рейдерську атаку на нього», − такими заголовками нещодавно рясніли новини маловідомих видань про сільськогосподарську діяльність. Хоча, можливо, ці голосні заголовки були лише для відведення очей від важливіших питань.

Як повідомляють мешканці Ківерцівського району, «Фелікс Агро», засновниками якого на 75 % є німці, використовує землі сільськогосподарського призначення (паїв) із грубим порушенням земельного законодавства та надають докази цьому.

Зазначається, що при використані земельних часток (паїв) зазначене товариство не сплачує в бюджети Олицької, Дідичівської, Жорнищенської сільських рад кошти за використання проектних доріг, які становлять від 8 до 12 % від загальної кількості земель, а це близько 300 га. Сільські ради недоотримують до своїх бюджетів надходжень близького 1 млн гривень на рік (з розрахунку 3 тисячі гривень за 1 га на рік). Також використовує не витребувані паї та землі резерву без укладення договорів оренди, що частково підтверджено перевіркою Держгеокадастру.

Окрім того, товариство змінило цільове використання земель, пасовищ та сінокосу без будь-яких погоджень із власниками цих угідь та сільськими радами, тобто використовує, як ріллю, а платить як за сінокіс, що є удвічі менше. 

Власники земельних часток на початку 2019 року провели ґрунтознавчу експертизу в інституті ґрунтознавства та агрохімії. Родючість землі порівняли із дослідженнями 2008 року та виявилось, що показники аналізу значно гірші від попередніх на 7−10 одиниць виміру, а це означає, що раніше родюча земля на Волині зараз просто виснажена недобросовісним підприємцем. Варто зауважити, що ні Держгеокадастр, ні правоохоронні органи на вказані факти порушень не реагують, і це наштовхує на думку про матеріальну «підтримку» держпрацівників.

Також повідомляється, що директор ТзОВ «Фелікс Агро» забруднює отрутохімікатами землі, вносячи у двоє більше від дозволеної норми, при цьому зберігаючи всі хімікати під відкритим небом, котрі із дощем забруднюють території сіл та сусідніх помешкань.

Екологічну інспекцію директор товариства до перевірки не допустив, чим далі продовжує порушувати природоохоронне законодавство без будь-якої відповідальності.

Під керівництвом Давидюка Павла підприємство засіває землі без проведення сівозміни.

Щороку засівається ріпак та соя, що заборонено постановою Кабінету Міністрів України.

Згадані культури можливо засівати лише раз на шість років, однак зазначені порушення закону та потурання Держгеокадастру, екологічної інспекції та правоохоронних органів залишаються без належної оцінки.

У зазначені органи звертались власники земельних часток (паїв), однак залишились без відповіді та ніхто не зреагував на ситуацію вцілому. Також пайовики звертались з проханням до керівника про розірвання договорів, на що він їм відповів, що в нього значно більші фінансові можливості і землю він не поверне, та порадив звертатись до суду.

Частково урожай з полів, що орендує підприємство «Фелікс Агро», так званий керівник, приховуючи від німецьких засновників, які володіють 75 % акцій, реалізує через фірму своєї дружини, яка за сумісництвом є бухгалтером підриємства, виручені кошти за сумнівними схемами присвоює собі.

Повідомляється, що нещодавно дружина директора ТзОВ «Фелікс Агро» Давидюк Наталія Петрівна зареєструвала аналогічне підприємство з назвою «Товариство з обмеженою відповідальністю «Дагро»».

За даними відкритих реєстрів у мережі, ТзОВ «Дагро» зі статутним капіталом усього 10 000 гривень займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Фірма-«прокладка» дружини Давидюка не має жодних власних потужностей та основних засобів. Як вказано в реєстрі, на підприємстві працює всього одна людина, яка не може вирощувати та реалізовувати сільськогосподарську продукцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів