Поділитись:

Уроки, екскурсії, фестивалі: чим живе Лісівничий молодіжний центр на Волині (відео)

Понеділок, 12 серпня 2019, 11:36

Лісівничий молодіжний центр діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» вже рік і 10 місяців. 

За цей час тут провели 151 захід, до яких долучили 5 700 учасників, а у 2019 році тут провели 47 заходів за участі 2 100 людей, – інформує пресслужба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

На базі центру відбуваються різноманітні заходи для педагогів: семінари, засідання методоб’єднань, презентації, комплексні екскурсії.  За весь час роботи центру проведено 18 заходів такого плану, в яких взяли участь 493 педпрацівники.

У квітні-травні 2019 року працівники молодіжного центру на чолі з керівником Валентиною Юхимчук провели 15 відкритих «лісових» уроків у школах області, охопивши 960 учнів волинських шкіл. Молодіжний лісівничий центр активно співпрацює з громадськими організаціями, які опікуються людьми вразливих категорій. Так, на базі Воротнівського лісництва відбулося 18 заходів, у яких взяли участь 450 осіб, серед яких діти із синдромом Дауна, діти – переселенці, наші герої – воїни АТО. При центрі діють навчальні студії Воротнівського лісництва: «Школа лісового лікаря», «Школа лісового дизайнера», «Школа мисливця», «Шкільна майстерня», «Школа юного садівника», «Школа юного бджоляра». Робота Лісівничого молодіжного центру успішно реалізовується у чотирьох напрямках, які напрацьовані науковою радою ВОУЛМГ. Так, завдяки проведенню комплексних навчань, екскурсій, фестивалів, семінарів, зустрічей з лісівниками, заходів для молодших школярів, вихованців учнівських лісництв, студентів та лісівничої молоді, підвищення кваліфікації молодих спеціалістів державних лісогосподарських підприємств, проводиться профорієнтаційна та навчально-виховна робота. Особливою популярністю серед юного населення Волині користується проект «Резиденція Санти». 

Науковці волинських вишів, педагоги та лісівники співпрацюють з вихованцями центру щодо написання наукових робіт, проектів, практичних занять з дослідження об’єктів флори і фауни Воротнівського заказника. Разом з тим на базі центру систематично відбувається комплексна біологічна практика студентів-біологів, засідання Наукової ради, за сприяння професора СНУ Шевчука Михайла Йосиповича, закладено плантацію лохини. Таким чином реалізовується науково-дослідницький напрямок роботи.

Просвітницькі заходи з еколого-лісівничої тематики серед дітей, молоді та громадськості дозволяють проводити еколого-лісівничу просвітницьку роботу. У рамках цього напрямку працівники центру проводили ряд природоохоронних акцій та операцій із заготівлі жолудів, виготовлення годівничок, прибирання навколишнього середовища та ін. 

Робота Лісівничого молодіжного центру, який є унікальним та єдиним в Україні, безперервно триває і лісівники не планують зупинятися на досягнутому, а рухаються далі.

До слова, на території Воротнівського заказника кожні вихідні буває не менше 400-600 відвідувачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівник Воротнівського молодіжного центру Валентина Юхимчук: «Я тепер лісівник більше, ніж педагог»

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2020
14:00
08:45
19 лютого 2020