Поділитись:

У США посилять правила видачі віз і "зелених карт"

Вівторок, 13 серпня 2019, 08:54

Керівництво США зробило жорсткішими умови для іноземців, які отримують соціальну допомогу чи не можуть себе самостійно фінансово утримувати.

Тепер вони не зможуть в'їхати до країни, отримати посвідку на постійне проживання (Green Card) або громадянство. Про це повідомила у понеділок, 12 серпня, адміністрація президента Дональда Трампа. Ця норма поширюється передусім не на нелегальних мігрантів, а на тих, хто в'їхав чи хоче в'їхати до США законно. В'їзд можуть заборонити навіть тим, хто, ймовірно, потребуватиме соціальної допомоги, – повідомляє Deutsche Welle.

"Для захисту пільг для американських громадян іммігранти повинні бути фінансово самодостатніми", – заявив Трамп.

"Велика кількість негромадян та їхніх родин скористалися нашими щедрими суспільними благами, обмеженими ресурсами, які інакше могли б потрапити до уразливих американців", – додали у повідомленні Білого дому.

Ця норма може вплинути на близько 22 мільйонів іноземців, які законно перебувають у США, та щонайменше 10,5 мільйона нелегальних мігрантів, які довго проживають у країні. 

За даними Білого дому, у половині сімей, які не мають громадянства США, є хоча б одна людина, яка користується програмою охорони здоров'я Medicaid. Близько 58 відсотків сімей мігрантів користуються хоча б однією з соціальних програм.

У Білому домі зауважили, що ця норма існувала вже багато років, але тепер її вирішили застосувати.

Нові правила запрацюють у середині жовтня. Співробітники служби громадянства та імміграції при наданні дозволу на проживання будуть оцінювати не лише освіту та дохід родини, а також і факт отримання соціальної допомоги. Нові правила стосуватимуться тих, хто протягом останніх трьох років більш ніж 12 місяців отримував соціальну допомогу. Якщо людина отримувала одразу два види допомоги, то її рахуватимуть, як два місяці.

"Ми хочемо бачити, що люди, котрі приїжджають до цієї країни, є самодостатніми. Це основний принцип американської мрії", – заявив виконувач обов'язків директора служби громадянства та імміграції Кен Кучінеллі.

Мігранти становлять невелику частку тих, хто отримує соціальну допомогу, оскільки багато з них не мають на це права через міграційний статус. Правозахисники побоюються, що нові правила будуть відлякувати мігрантів просити про соціальну допомогу у держави. Водночас нові норми можуть дати міграційним чиновникам право відмовити у наданні легального статусу у США багатьом заявникам, зазначають критики нової практики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 жовтня 2019
04 жовтня 2019
19 вересня 2019
15 вересня 2019
14 вересня 2019
12 вересня 2019
02 вересня 2019
08 серпня 2019
02 серпня 2019
31 липня 2019
29 липня 2019
26 липня 2019
19 липня 2019
08 липня 2019