Поділитись:

На Волині рятувальники перевірять готелі та заклади відпочинку

Середа, 21 серпня 2019, 04:52

У Волинській області працівники регіонального управління ДСНС України перевірятимуть місця відпочинку людей на предмет дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки. Відповідне доручення дав Прем'єр-міністр України.

Про це стало відомо вчора, 20 серпня, під час оперативної наради під головуванням тимчасово в.о. голови обласної державної адміністрації Олександра Киричука, – інформує Відділ інформаційної політики Волинської облдержадміністрації у Facebook.

Так, про організацію виконання доручення Прем'єр-міністра України про проведення позапланових заходів державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення, поінформував заступник начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Олег Билиця. Варто зазначити, що це доручення було дане в зв’язку із пожежею, яка виникла в ніч на 17 серпня 2019 року у готелі «Токіо Стар» в місті Одеса, під час якої загинуло 9 людей.

За словами доповідача, під час здійснення заходів державного нагляду особливу увагу буде приділено порушенням з питань пожежної та техногенної безпеки, що можуть створити загрозу життю чи здоров’ю людини або можуть стати однією із основних причин виникнення пожежі, а саме:

  • утримання шляхів евакуації відповідно до вимог правил пожежної безпеки;
  • належна експлуатація обладнання, електроустановок, електропроводів та кабелів відповідно до вимог нормативних документів;
  • обладнання об’єктів автоматичними системами протипожежного захисту (сигналізація, оповіщення, системи димовидалення) та їх подальше обслуговування відповідно до нормативних документів;
  • забезпечення об’єктів первинними засобами пожежогасіння та вміння їх використовувати;
  • наявність систем протипожежного водопостачання та їх стан;
  • проходження керівництвом та обслуговуючим персоналом об’єктів навчання з питань пожежної та техногенної безпеки (проводиться 1 раз на 3 роки), тощо.

До слова, управлінням ДСНС України у Волинській області у зв’язку з виявленням порушень на об’єктах готельного спрямування та об’єктах оздоровлення та відпочинку, що створювали загрозу життю та здоров’ю людей, протягом останніх років подано шість адміністративних позовів до Волинського окружного адміністративного суду щодо заборони експлуатації до повного усунення порушень вимог техногенної та пожежної безпеки. Наразі всі порушення, які були підставою щодо заборони експлуатації даних об’єктів, усунені, об’єкти здійснюють свою експлуатацію в повсякденному режимі.

Також тимчасово виконуючий обов'язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук дав доручення розробити план проведення державного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у місцях відпочинку людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готель та СПА "Patio di Fiori" будуть працювати

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 лютого 2020
17 лютого 2020
10 лютого 2020
08 лютого 2020
23 січня 2020
16 січня 2020
15 січня 2020
12 січня 2020
06 січня 2020
05 січня 2020
03 січня 2020
31 грудня 2019
28 грудня 2019
27 грудня 2019