Поділитись:

Підлітки і дієти: голодуй або мрій!

Четвер, 29 серпня 2019, 07:40

А ви знали, що за статистикою, серед дівчат, яким виповнилося всього лише 15 років, 25% морять себе голодом? Тенденція до скидання ваги молодшає: якщо в 2008 році підлітки починали пильно звертати увагу на своє тіло з 12-13 років, то тепер уже в 9-10 років понад 40% стурбовані тим, що у них є "зайва вага".

Взагалі тема "ідеальних” параметрів вважається дуже болючою для підлітків. Погодьтесь, такий уже вік - хвилює ставлення однолітків, починають з"являтися думки про стосунки, почуття та і виглядати хочеться на всі сто. Але замість цього результат один – комплекси, невпевненість в собі та замкнутість. І тут деякі підлітки, частіше дівчата, починають замислюватися про дієту.

Чому підлітки замислюються про дієту

Основним фактором, що впливає на бажання дітей схуднути, є нереалістичний еталон гарного тіла, який демонструють звідусіль. Хтось бачив у мультику не надструнку фею? Вся зграйка Winх – мегадовгоногі неприродно витончені кралечки. Чи стали ляльки Барбі бодіпозитивними моделями ХL? Як би не так! Стрункість як ознака здорового способу життя,, приналежності до світу спорту, успіху та краси – повсюдно. А ті, хто не вписується в традиційні канони, піддаються глузуванню і приниженню.

Я іноді дивлюся на ляльок на кшталт Барбі чи Winх і думаю, а де ж твої ребра і внутрішні органи? Як ти живеш з таким тілом?

Ми, підлітки, самокритичні і серйозно сприймаємо будь-які зміни у наших параметрах. Часто дитина відчайдушно хоче схуднути, бо вважає себе товстою, хоча насправді "зайвої" ваги у неї немає. Думаєте, чому? Тому що деякі батьки, які з ентузіазмом обговорюють недоліки чи якісь вчинки підлітка, зазвичай акцентують увагу саме на зовнішності, так як це легкодоступна больова точка.

Переживши кілька стресових ситуацій через критику оточуючих, підліток здається і вирішує кардинально змінити своє життя. Йому одразу спадає на думку дієта або ж голодування. Щоб швидко мати видимий результат і позбутися непотрібної ваги. Дитина цікавиться, як же ж найшвидше та найефективніше скинути ті ненависні кілограми – причину власних бід. Ось тут вона і занурюється в "прекрасний” світ різноманітних дієт та “клубів 40 кг ”. А їх – ну просто повний Інтернет.

Хоч гречана, хоч за групою крові, хоч за розташуванням зірок у гороскопі. А можна і взагалі не їсти. І пити теж не варто багато, бо в тонні води є скількись там грамів жиру.

Що таке “Клуб 40 кг”? Місце, девіз якого: “Або не їж, або мрій”. Тобто підлітку, який в пошуках дієвих способів схуднення натрапив на цей онлайн-клуб, відкриють істинний спосіб досягнути його ідеальних параметрів (як вже зрозуміло з назви, 40 кг). Голодування! Літра кефіру на тиждень. Три листочки салату на день. І ні про яке там збалансоване харчування не йдеться. Як і про якісь вікові чи інші індивідуальні параметри (вага 40 кг для когось зі зростом 140 см і зростом 175 см – це про різне, але кого то хвилює?). Хочеш цифру на вазі – вперед.

Тут для підлітка і розпочинається марафон звітів про харчування (якщо їсти взагалі дозволяють), спортивних вправ та нового режиму. У погоні за омріяними 40 кг дитина повністю випадає з життя, забуває про спілкування з рідними та банальні прогулянки.

Щоденне викликання блювання після їжі, таблетки та страх ставати на вагу також нічого хорошого не додають. Підліток відчуває провину через власне бажання їсти і пише пости у групу з вибаченнями за те, що з’їв занадто багато (два яблука і листок салату за день) і знепритомнів (через що пропустив тренування). А люди в коментарях радять лише одне: «Добре, але я б на твоєму місці скинула б ще кілька зайвих кілограмів…”

Любіть свого підлітка – і він полюбить себе

Думаю наслідки такого життя (якщо це можна так назвати) очевидні: розлади харчової поведінки, анорексія, виснаження організму та втрата самоконтролю. В погоні за вигаданим ідеальним тілом більшість втрачає здоров’я.

Іноді батьки помічають усе якщо не занадто, то все одно пізно. І зарадити в такій ситуації можуть лише фахівці – психологи, медики. Одне слово, тут уже дорослі знають, як діяти. І сподіваюся, не додумуються годувати насильно.

І насправді – чи ж так важко, усвідомивши, що для дитини якісь нюанси її зовнішності становлять проблему – підтримати свого підлітка словом і ділом? Порозмовляти, пояснити. Проконсультуватися з дієтологом, скласти раціон, збалансувати харчування, розробити з тренером режим тренувань? Мабуть, не важко. Насправді.

Любіть свого підлітка – і він полюбить себе.

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
04 вересня 2019
22 серпня 2019
09 серпня 2019
04 серпня 2019
25 липня 2019
02 квітня 2019
24 березня 2019
19 березня 2019
16 березня 2019
09 січня 2019
26 грудня 2018
12 грудня 2018
01 грудня 2018
06 листопада 2018