Поділитись:

Переможний проєкт «Устилуг Стравінський FEST» презентували у Києві (фото, відео)

Субота, 07 вересня 2019, 12:21
Переможний проєкт «Устилуг Стравінський FEST» презентували у Києві (фото, відео)

В Устилузі цьогоріч 12 жовтня відбудеться перший фестиваль «Устилуг Стравінський FEST», присвячений композиторові Ігорю Стравінському.

Проєкт, який втілюватиме Устилузька міська рада у партнерстві з Волинським регіональним відділенням Асоціації міст України, став одним із переможців проєкту «Малі міста – великі враження», – повідомляє пресслужба Асоціації.

6 вересня «Устилуг Стравінський FEST» презентували в столичному агентстві «Укрінформ».

Переможний проєкт «Устилуг Стравінський FEST» презентували у Києві (фото, відео)

«Дуже складно було визначити переможців, адже більшість проєктів були якісно описані. Із близко 160 відібрали 74... Устилузьку громаду створили 2015-го. Вона була однією з перших 159 сформованих ОТГ. Насамперед вони думали, як сформувати базову інфраструктуру, а завдяки проєкту «Малі міста –
великі враження» – першого в Україні проєкту, що фінансує поточні, а не капітальні видатки, змогли звернути увагу на культурну коштовність громади. Цей фестиваль – своєрідний бренд громади, який спонукатиме її до розвитку, залучати інвестиції на їхню територію. І для Асоціації міст України це знаково, адже завдяки культурі розвиватимуться малі міста», – сказала під час презентації представник АМУ, член експертрної ради проєкту Людмила Даменцова. 

Зі слів заступника Устилузького міського голови Світлани Дубицької, мета фесту – популяризація та підвищення рівня туристичної привабливості міста Устилуга, повідати про єдиний у світі музей-садибу композитора та диригента Ігоря Стравінського.

«Ім’я Ігоря Стравінського стоїть в одному ряду з відомими світовими композиторами – класиками. Його твори ставлять на найвідоміших сценах України і світу. Але чи відомо багатьом, що на початку минулого століття протягом семи років Ігор Стравінський приїжджав у наш Устилуг? Тут він звів дім, писав свої твори, і називав наш Устилуг райським куточком для творчості», – розповіла Світлана Дубицька.

Вона зазначила, що ініціатор проєкту – Устилузька міська рада, а партнемами вступили Устилузька дитяча школа мистецтв-музей-садиба Ігоря Стравінського, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України та польська гміна Любдвін.

Директор Український центр культурних досліджень Ірина Френкель наголосила, що «Стравінський і його творчість – світовий бренд, і ми маємо позиціонувати Устилуг як місто для світового туризму».

Прессекретар «Устилуг Стравінський FEST» Лілія Бевзюк-Волошина розповіла, що фестиваль розпочнеться опівдні 12 жовтня в актовій залі Музею-садиси Стравінського. Окрім того, відбудеться святковий концерт на міському стадіоні. Львівська філармонія продемонструє музично-театральну виставу за музикою Стравінського «Історія солдат». На фінал дійства заплановані виступи найкращих виконавців балетів Ігоря Стравінського в Україні.

А передуватиме фесту запуск тримовного (українська-польська-англійська) сайту та презентація арт-об'єкту на честь Ігоря Стравінського в Музеї-садибі, яка запланована на 1 жовтня – Всесвітній день музики.

Ігор Федорович Стравінський (5 (17) червня 1882 – 6 квітня 1971) – композитор і диригент українського козацького походження. Син співака Федора Гнатовича Стравінського.

Творча спадщина композитора складається з великої кількості балетів, опер, фортепіанних, камерних, хорових і вокальних творів. Значну частину своїх творів Стравінський писав на українській землі, а їх джерела шукав в українському фольклорі. Райським куточком для своєї творчості Ігор Стравінський називав містечко Устилуг поблизу Володимира-Волинського.

У 1990 в місті Устилуг Волинської області відкрито перший у світі музей видатного композитора.

Довідково:

Проєкт «Устилуг Стравінський FEST» виграв у конкурсній програмі «Малі міста – великі враження». За умовами конкурсу, 70 % фестивалю фінансує держава, 30 % додає місцева влада.

У конкурсі беруть участь культурно-мистецькі проєкти від органів місцевого самоврядування, юридичних осіб всіх форм власності, творчих спілок, фізичних осіб-підприємців.
Торік пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» реалізували Асоціація міст України та Український центр культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України. Ідея проєкту належить ГО «Інститут культурної політики». До експертної ради конкурсу увійшли представники АМУ, зокрема Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинські громади вразили і перемогли у конкурсі кращих проектів


 

Надрукувати
мітки:
коментарів