Поділитись:

Дивитися без хвилювання неможливо: луцькі пенсіонери про фільм «Заборонений» (фото)

Середа, 11 вересня 2019, 18:00

Луцькі пенсіонери вкотре долучилися до безкоштовного кіноперегляду у розважальному центрі «Промінь». Соціальну ініціативу реалізовує Громадянський Рух «СВІДОМІ»,  який заснував бізнесмен та політик Андрій Покровський.

Так, 11 вересня люди похилого віку у рамках проєкту «Доступний кіно/театр для пенсіонерів», який працює за підтримки РЦ «Промінь», переглянули новий український фільм «Заборонений».

Ця кінострічка описує життя та загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України Василя Стуса та його боротьбу із радянською системою.  

Своїми очікуваннями стосовно фільму поділилася Любов Ганейчук, яка очолює Волинський відділ «Союзу Українок».

«Наша організація є патріотичною і ми про Василя Стуса знаємо дуже давно, як про велику людину, шістдесятника. Я не боюся сказати, що такі, як Медведчуки, нищили Стуса. Такі адвокати працювали проти нього. А ми його знаємо як талановитого журналіста, письменника і людину, яка для України зробила би дуже багато. Він був відданим борцем за Україну. Ми радіємо, що можемо прийти і що «СВІДОМІ» на чолі з Андрієм Покровським, роблять таку добру справу і запрошують нас», – розповіла Любов Ганейчук.

Цього разу на перегляд кінострічки прийшли близько сотні людей.

Співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Михайло Наход переконаний, що проєкт дозволяє луцьким пенсіонерам активніше проводити час.

«Багато пенсіонерів, які з нами спілкуються, це саме свідомі пенсіонери. Вони у минулому були вчителями, працівниками культури, освіти. Вони розуміють українську історію і хочуть побачити її у різних інтерпретаціях», – наголосив Михайло Наход.

Та додав, що «Свідомі» вже майже 2 роки реалізовують цей проект.

«Проєкт розвивається і згодом ми будемо показувати не лише ті фільми, які є у прокаті. Нині ми розпочали співпрацю із кількома прокатними компаніями, що нададуть фільми, які або були у прокаті раніше, або яких у Луцьку в прокаті не було», – анонсував співзасновник громадської організації.

Варто зауважити, що опісля кіноперегляду лучани похилого віку поділилися своїми враженнями.

«Це дуже сильний фільм. Дивитися його без хвилювання неможливо. Він дуже життєвий, і те, що було колись, можна відчути зараз. Вдячний, що мені вдалося переглянути його», – розповів лучанин Василь Кушнір, вийшовши із кінозалу.

«Фільм неймовірний, дуже правдивий і необхідний. Для себе я ще більше пізнала Стуса, його долю, творчість», – підсумувала лучанка.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 листопада 2019
09:00
20 листопада 2019
14:11
19 листопада 2019
18 листопада 2019
17 листопада 2019
15 листопада 2019
14 листопада 2019