Поділитись:

Прокурор розповів як прокуратура Луцька пережила реформування

Середа, 23 грудня 2015, 17:36
Прокурор розповів  як прокуратура Луцька пережила реформування

Прокурор розповів  як прокуратура Луцька пережила реформування

У Луцькій міській прокуратурі відбулася зустріч-представлення нового прокурора та його заступників.

За наказом Генерального прокурора України Олександр Шпота був призначений керівником Луцької прокуратури. Заступниками стали Юрченко Олег, Балас Катерина, Урин Світлана.

Серед першочергових планів новопризначеного прокурора – заспокоїти колектив, тому що з липня місяця кожен з працівників прокуратури не знав де він опиниться за результатами конкурсу.

"Залишилися найкращі, які готові працювати та готові виконувати завдання, що передбачені Законом України", - говорить Шпота.

Він також нагадав, що з 46 працівників, які обіймали свої посади до конкурсного відбору, залишилося працювати – 26, середній вік яких не перевищує 30 років. І звернув увагу, що 18 з них - жінки.

Прокурор розповів  як прокуратура Луцька пережила реформування

"Ми будемо виконувати ті функції про які пише закон. Ви будете згадувати про прокурора, як про пожежника, тільки тоді, коли буде пожежа. Це не буде Ваш друг по життю, це не буде особа до якої ви можете усно звертатися зі скаргою. В новому Законі "Про прокуратуру" навіть не передбачено статтею звернень громадян, якщо це раніше було раніше, лише писмові запити",- звертає увагу прокурор Луцька.

Новий Закон "Про прокуратуру", не передбачає єдиноначальства, прокурору надається незалежність від вищого керівництва в прийнятті процесуальних рішень. Натому йому в цьому допомагатимуть ради прокурорів, які складатимуться не лише з числа працівників прокуратури а й луцьких громадських організацій, наукових установ, які покликані цю незалежність захищати.

Прокурор розповів  як прокуратура Луцька пережила реформування

На запитання журналістів, як буде взаємодіяти нова Луцька прокуратура з ЗМІ, Шпота відповів, що давати коментарі по конкретних судових справах - це право, а не обов'язок прокурора і пообіцяв, що, якщо справа буде цивільного характеру, можна звертатися безпосередньо до нього. Але, якщо це кримінальне провадження, то публічне висловлювання або сумніви в оскарженні рішення суду можуть стати причиною притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності.

Додамо, що Олександр Шпота раніше працював прокурором міста Нововолинська. Як стверджує Шпота, робота у Луцьку йому більше до вподоби, бо не доведеться витрачатися на пальне для поїздок з рідного міста.

Прокурор розповів  як прокуратура Луцька пережила реформування

Надрукувати
мітки:
коментарів