Поділитись:

Вчені пояснили, чому потрібно писати від руки

Вівторок, 17 вересня 2019, 18:48

Не так давно письмо від руки було звичною справою. Згодом його замінили швидкі та зручні технології.

Проте в дечому люди можуть програти, якщо відмовляться від рукописного тексту. На цьому наголосив автор статей про здоров’я та науку Маркхам Гейд, – пише Українська правда.Життя. 

Дослідження 1980-х років показали, що "письмотерапія", яка зазвичай передбачає щоденне записування своїх почуттів упродовж 15-30 хвилин, може покращити фізичне і психічне здоров'я.  

А якщо людина писатиме від руки, а не набиратиме на клавіатурі текст, терапевтичний ефект буде більший. 

Можливо, із сучаними людьми, які вже давно звилки користуватися комп’ютерами, це не подіє, але експерти вважають, що люди втрачають, коли цілком відмовляютсья від письма від руки. 

"Коли ми пишемо, у мозку активізовуються ті зв’язки і шляхи, які проходять або перетинаються зі шляхами, які керують емоціями", – розповідає Вірджинія Бернінгер, почесна професорка освіти в Університеті Вашингтона.

Коли ми натискаємо на букву на клавіатурі, мозок виконує зовсім інше завдання та використовує інші зв’язки.

Дослідження 2017 року показало, що ділянки мозку, пов'язані з навчанням, активніші, коли люди виконують завдання від руки, а не на клавіатурі. Автори цього дослідження говорять, що письмо може сприяти глибокому кодуванню нової інформації набагто краще, ніж друкування. 

Дослідження 2014 року показало, що студенти, які робили записи від руки, показували кращі результати навчання та розуміння. Коли люди пишуть то мають більше часу, щоб придумати слово, яке найкраще підходить, що може сприяти кращому самовираженню. 

Наприклад, лікар, який робить записи про симптоми пацієнта від руки, може налагодити краще взаєморозуміння з пацієнтами, ніж лікар, який набирає інформацію на комп'ютері.

Також дослідження показують, що вміння писати спершу друкованим, а потім курсивними літерами допомагає молодим людям розвивати навички критичного читання і мислення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 жовтня 2019
21 жовтня 2019
18 жовтня 2019
17 жовтня 2019
16 жовтня 2019
15 жовтня 2019
12 жовтня 2019
11 жовтня 2019
10 жовтня 2019