Поділитись:

Один поверх і дев’ятирічка: обіцяну школу в Стобихівці здешевили

Четвер, 19 вересня 2019, 16:10

В облдержадміністрації дійшли згоди щодо здешевлення будівництва школи у Стобихівці.

Тимчасово виконуючий обов`язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук 19 вересня зустрівся з ініціативною групою батьків, аби обговорити можливі варіанти здешевлення проекту щодо будівництва школи у селі Стобихівка Камінь-Каширського району. До обговорення долучилися будівельники, проектанти, освітяни, – повідомляє відділ інформаційної політики Волинської ОДА. 

«Сьогодні ми створюємо дорожню карту будівництва школи. Однозначно, ми маємо оптимізувати проект відповідно до спроможності бюджету. Є декілька варіантів, як це зробити – ми повинні сьогодні це визначити, аби почати будівництво за два-три тижні», – зазначив Олександр Киричук.

Зараз ведуться перемовини з організацією, яка виграла тендер на будівництво. Зокрема, йдеться про домовленість укласти договір субпідряду з волинською будівельною фірмою «Житлобуд-2», яка має чималий досвід зведення навчальних закладів в регіоні. Разом з тим комунальне підприємство «Волиньпроект» корегуватиме наявний проект, аби досягти здешевлення вартості та оптимізації приміщень.

Після обговорень з батьками та фахівцями Олександр Киричук озвучив найоптимальнішу пропозицію, на яку пристали й батьки, й будівельники, й освітяни:

«Школу будемо будувати одноповерхову замість двоповерхової, адже облаштування ліфтів є обов`язковим та дороговартісним (близько 20 мільйонів гривень) елементом. Окрім того, розраховуємо на те, що школа буде дев`ятирічною, а не І-ІІІ ступенів. Також, оскільки батьки категорично відмовилися від навчання у дві зміни, збільшуємо наповнюваність класів – до 30-35 учнів. Це основні зміни», – зазначив він. 

Отож, вже до кінця цього тижня освітяни дадуть свої пропозиції проектній організації. А після корегування проекту, яке триватиме два-три тижні, почнеться будівництво.

Нагадаємо: через школу в Стобихівці на Волині не раз виникав конфлікт. Батьки кілька разів організовували акції протесту, щоб добитися будівництва нової школи. Згодом вони перестали пускати своїх дітей відвідувати аварійну школу. За що декількох із них судили. У січні 2019 року оголосили тендер на будівництво нової школи у селі Стобихівка Камінь-Каширського району.

До слова, у 2019 році у Стобихівці не відбулося свято першого дзвінка, адже школа є в аварійному стані. Тому батьки не впускають своїх дітей на навчання. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стобихівка дійшла до Президента: у Києві – акція протесту (фото)

Надрукувати
мітки:
коментарів