Поділитись:

Відомий мовознавець Олександр Пономарів залишив викладацьку роботу

Неділя, 22 вересня 2019, 17:32

Припинив викладацьку роботу український мовознавець, перекладач, публіцист, громадський діяч, доктор філологічних наук, професор кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександр Пономарів.

Про це розповіла викладачка Інституту журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Юлія Нестеряк, – повідомляє "Україна Молода".

"Професор, як і актор, повинен вчасно піти, в розквіті літ. З таким переконанням легенда Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор, хранитель української мови Олександр Данилович Пономарів сказав до побачення рідному навчальному закладові... Припинив викладацьку діяльність, але пообіцяв залишитися активним блогером і науковцем", – написала вона.

Професор Олександр Пономарів 40 років навчав рідної мови журналістів університету Шевченка. Серед його вихованців – майже вся сучасна медіаспільнота.

Зазначається, що професор і надалі вестиме свій легендарний блог і займатиметься наукою.

Довідково:

Олександр Пономарів написав понад 250 наукових, науково-популярних і науково-публіцистичних праць з історії, стилістики та культури української мови, її відродження та утвердження як державної, укладач і редактор навчальних посібників та словників різних типів.

Підготував 10 кандидатів філологічних наук.

Перекладає з новогрецької мови та слов'янських мов. Член редколегій журналу «Дивослово» і газети «Слово Просвіти».

Є прихильником пристосування імен та прізвищ іноземців до фонетики української мови. 

Сам професор визнає, що робити мовні помилки можуть усі, окрім його випускників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 січня 2020
11:00
20 січня 2020
19 січня 2020
20:00
17 січня 2020