Поділитись:

Луцька міська рада працюватиме з новим регламентом та "п'ятою рукою" Романюка

Середа, 23 грудня 2015, 20:00

Хто з "Солідарності" не пішов у промерську фракцію, куди депутати підуть з перевірками та навіщо меру Киця: ключові рішення Луцької міської ради від 23 грудня.

На другу сесію депутати зібралися у повному складі, не стали перепоною навіть маленькі діти.

Розпочалася сесія із візиту пластунів, які передали Благодатний вогонь з Вифлиєма для Миколи Романюка та депутатів.

Луцький міський голова подякував пластунам та зазначив: "Добре, якщо цей вогонь принесе мир на нашу українську землю". Також 16 юних скаутів заспівали для депутатів пісню, присвячену життєдайній силі Вифлеємського вогню: "Ми понесемо вогонь, даруючи любов усім".

Розпочавши засідання мер оголосив про створення фракції "БПП "СОЛІДАРНІСТЬ", до якої увійшло 7 чоловік : Андрій Авраменко, Андрій Покровський, Євген Ткачук, Наталія Бунда, Олександр Козлюк, Артем Запотоцький та Петро Нестерук.

Варто зазначити, що не став членом фракції Микола Яручик, котрий балотувався до ради у складі президентської сили.

Яручик вирішив підняти настрій присутнім, коли прийшла черга озвучувати депутатські запити.

"У мене безліч запитів, поїхали" , - випалив обранець громади.

Коли, депутат закінчив, Микола Романюк зауважив, що грошей у казні для підтримки інших запитів більше не лишилося.

Але як виявилося, гроші є на преміювання окремих посадових осіб на Луцькому підприємстві електротранспорту. Зі слів депутата від фракції "УКРОП" Ігоря Поліщука 67 працівників підприємства підписали заяву про те, що на ЛПЕ є ряд зловживань та розтрат. Депутат виступив ініціатором створення контрольної комісії.

"Окремим працівникам встановлюютться премії та надбавки у розмірі 100%, що не відповідає Положенню підприємства. Я неодноразово зустрічався з працівниками, які мають власне бачення щодо керівника ЛПЕ та розвитку самого підприємства", - підреслив Поліщук.

Підняття даного питання значно оживило сесійну залу, зокрема Павло Данильчук виступив проти створення даної комісії, мотивуючи своє рішення тим, що комісії не завжди працюють ефективно.

А лідер фракції "Свобода" Микола Федік додав, що хоча й існує багато проблем із виконанням державою своїх зобов'язань щодо виплат заробітних плат, однак є проблеми й на самому підприємстві.

Прибув на сесію водій Луцького підприємства електротранспорту Андрій Кобиш, який інформував, що працівників змушують ставити у транспорт старі запчастини, які не відповідають державним стандартам. Ці запчастини закуповують у Польщі за 250 гривень (за штуку). Натомість аналогічні запчастини українського виробника приблизно такої ж вартості з невідомих причин не купують.

Зал зайшовся сміхом коли представники "Укропу" жартуючи запропонували головою комісії лідера "Солідарності" у міській раді Євгена Ткачука, котрий попередньо встиг вступити у дискусію з лідером "Укропу".

У підсумку було створено спецкомісію, яка вивчить проблеми на ЛПЕ та виявить можливі зловживання. Очолить комісію Ігор Поліщук.

Той самий депутат Поліщук ініціював створення ще однієї контрольної комісії, яка буде розбиратися із проблемами у фінансово-економічній діяльності державного комунального підприємства "Луцьктепло". Очолив комісію Сергій Була.

Під час виступів своїх колег, депутати активно користувалися своїми гаджетами, зокрема Валерій Бондаренко цікавився анонсом нового випуску ток-шоу "Протилежний погляд" та розглядав зображення лебедів.

А Микола Яручик переглядав пошту.

Прийнявши ряд питань, Микола Романюк оголосив перерву на одну годину.

Пообідавши, обранці громади, прийнялися до обговорення нового регламенту роботи Луцької міської ради, автором проекту став Павло Данильчук.

Після виступу автора проекту, регламент було затверджено. Особливо задоволеним цим рішенням виявився депутат від "Батьківщини" Григорій Пустовіт, він наголосив, що даний регламент роботи, можливо, буде найкращим в Україні, оскільки депутати обговорили кожний його пункт.

Після регламенту, депутати прийняли рішення, що необхідно відправити у відставку уряд Яценюка. Автором даного рішення виступив свободівець Микола Федік, як зазначив депутат, "теперішній уряд - це уряд зраджених сподівань українців на гідне життя".

Одним з ключових рішень, прийнятих на сесії стало призначення Андрія Киці п'ятим заступником міського голови. Після шквалу заданих питань, котрі в більшості задавали "укропівці", Микола Романюк оголосив голосування, депутати підтримали кандидатуру директора школи і нарешті забезпечили мера "п'ятою рукою". Киця відповідатиме за питання освіти, культури, охорони здоров'я та зв'язки з громадськістю.

Крім цього чисельність апарату Луцької міської ради збільшиться з 499 працівників до 516.

До земельних питань і міського бюджету у депутатів руки не дійшли, тож призначили друге пленарне засідання на 10:30 четверга 24 грудня.

Надрукувати
мітки:
коментарів