Поділитись:

Нобелівську премію з фізики вручили за відкриття екзопланети

Середа, 09 жовтня 2019, 01:42

Нобелівський комітет визначив лауреатів Нобелівської премії з фізики.

Нагороду вручили Дідьє Келоту та Майклу Мейору за відкриття екзопланети, яка обертається навколо зірки сонячного типу.

А Джеймсу Піблзу – за теоретичні відкриття у фізичній космології.

Про це повідомляє офіційний сайт премії, пише Українська правда. Життя.

"Що ж до конкретного внеску кожного вченого – саме діяльність Піблза створила базис наших сучасних уявлень про Всесвіт, а космологію – перетворила на науку", – пояснює український популяризатор науки та старший науковий співробітник відділу фізичної електроніки Інституту фізики НАН України Антон Сененко.

За словами Сененка, теоретичні інструменти та розрахунки Піблза допомогли людству відкрити той факт, що все, що ми бачимо – зірки, планети, дерева – це лише 5% Всесвіту. Інші 95% – темна матерія і темна енергія.

Відкриття екзопланети дуже важливе, розповідає УП завідувач лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної ГАО НАН України Іван Крячко:

"Уявіть собі, що ми жили собі у Сонячній системі на своїй рідній планеті Земля, бачили дуже багато зір на небі, але стосовно планет біля цих зірок нічого не знали. Астрономи припускали, що там є планети, але спостережних даних не було. Мейор знайшов першу таку планету і відкрив для нас, землян, світ позасонячних планет". 

За словами Крячка, велика проблема для астрономії – це походження Сонячної системи. А відкриття екзопланети може пролити світло на її історію.

 "Не знаючи інших планетних систем, ми походження нашої власної, мабуть, би до кінця не зрозуміли. Тепер ми зможемо точніше визначити, у який спосіб виникла наша власна планетна система", – розповів він.

До слова, 7 жовтня назвали лауреатів Нобелівської премії з медицини та фізіології.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нобелівську премію з літератури цьогоріч можуть дати двом лауреатам

Надрукувати
мітки:
коментарів