Поділитись:

170 волинян вже вакцинувалися проти грипу

Понеділок, 21 жовтня 2019, 19:31

На сьогодні на Волині вакцинувалися проти грипу понад 170 осіб, із них 101 – це особи із групи ризику.

Про це інформує Волинський обласний лабораторний центр.

На сьогодні рівень захворюваності на Волині утримується на сезонному рівні, відповідає середньому показнику для відповідної пори року. Показник нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 39 %.

Упродовж минулого тижня гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло близько 3 700 волинян, що на 300 осіб менше ніж попереднього тижня.  Із числа хворих 2,5 тис. – це  діти до 17 років (70 %). Кількість госпіталізованих  з приводу ГРВІ становить 88 осіб (2 % від захворілих, із них 80 % діти). З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019 р.) вже перехворіло близько 11 тисяч волинян. 

Медики нагадують: найефективнішим засобом в профілактиці грипу є вакцинація. Щеплення потребує кожна людина, котра піклується про своє здоров’я і здоров’я оточуючих. Своєчасна вакцинація знижує захворюваність на грип в кілька разів, пом’якшує перебіг хвороби, скорочує її тривалість, запобігає ускладненням. Щеплення від грипу найкраще робити в жовтні-листопаді, коли епідемія ще не почалася, оскільки на вироблення імунітету організму потрібно близько 2 тижні.

До сезону епідемії 2019-2020 року в Україні зареєстровані дві вакцини від грипу (Ваксигрип, Франція, котра містить усі чотири штами вірусу грипу та Джісі флю, Корея – містить три штами вірусів), котрі вже доступні в аптеках міста. Вартість однієї дози вакцини становить близько 300 грн., водночас триденне лікування для хворого з грипом обійдеться більше ніж тисяча гривень.

Відповідно до законодавства, щеплення проти грипу не входять до Національного календаря щеплень, а відтак, вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Її можна придбати в аптеці за власний кошт або за кошти підприємств, місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику. В групі ризику найбільше перебувають медпрацівники, вчителі, діти до 5 років, вагітні, літні люди, пацієнти із хронічними захворюваннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2020
14:00
08:45
19 лютого 2020