Поділитись:

Рейтинг Doing Business-2020: Україна посіла 64 місце

Четвер, 24 жовтня 2019, 11:33

Україна одразу на 7 пунктів покращила свою позицію у рейтингу інвестиційної привабливості Doing Business-2020, який щорічно оприлюднює Світовий банк, і посіла 64-ту сходинку зі 190 країн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з даними звіту Світового банку, цьогоріч Україна покращила свої показники за шістьма з 10 індикаторів, які враховуються при складанні рейтингу.

Найбільший прогрес Україна продемонструвала за компонентом «Захист міноритарних акціонерів», додавши 27 пунктів завдяки відкриттю інформації про кінцевих вигодонабувачів, та компонентом «Отримання дозволу на будівництво» – +10 пунктів за рахунок усунення вимог до найму незалежного проєктанта та інженера технагляду та запровадження подання повідомлень онлайн, а також зменшила вартість  дозволів на будівництво в межах Києва.

Крім того, на підвищення позиції в рейтингу вплинули зміни за такими компонентами:

  • «Підключення до електромереж»: спрощення підключення до електромереж та впорядкування технічних умов, а також впровадження географічної інформаційної системи. Україна також покращила надійність електропостачання, запровадивши механізм компенсації відключення;
  • «Міжнародна торгівля»: спрощення вимог до сертифікації окремих промислових товарів;
  • «Реєстрація майна»: підвищення прозорості системи управління земельними ресурсами та спрощення реєстрації майна;
  • «Доступ до кредитів»: покращення за рахунок покращення доступу до кредитної інформації через створення нового Національного реєстру кредитів у Національному банку України.

Довідково:

Рейтинг Doing Business – щорічний рейтинг інвестиційної привабливості 190 країн світу, який укладається Світовим банком. Звіт Doing Business складається за підсумками комплексного дослідження стану реформ в кожній країні за 10 ключовими індикаторами, які використовуються для аналізу економічних результатів та виявлення успішних реформ та оцінки їхньої ефективності. Індекс легкості ведення бізнесу Doing Business є важливим маркером для інвесторів при прийнятті рішення про інвестиції в ту чи іншу країну світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна "падає" у світовому рейтингу конкурентоспроможності

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 березня 2020
28 березня 2020
27 березня 2020