Поділитись:

У другокласника в Луцьку запідозрили менінгококову інфекцію

Середа, 06 листопада 2019, 15:40

В учня 2-го класу однієї зі шкіл Луцька підозрюють менінгококову інфекцію.

Захворювання почалося гостро з підвищення температури тіла до понад 39 градусів, головного болю, болю в м’язах, інтоксикації, пізніше на тілі з’явився висип. Дитина госпіталізована у відділення інтенсивної терапії обласної інфекційної лікарні. Проглядається позитивна динаміка, – інформує Волинський обласний лабораторний центр. 

Лікарями лабораторного центру проведено епідеміологічне розслідування вогнища менінгококової інфекції в навчальному закладі. Проведені бактеріологічні обстеження контактних осіб за місцем  навчання і проживання, організовано  консультативний  огляд  контактних  лікарями. Хворих серед контактних не виявлено. Організовано протиепідемічні заходи  з локалізації та ліквідації вогнища інфекції за місцем навчання та проживання. Встановлено медичний нагляд.

Щеплення для профілактики менінгококової інфекції в Україні не входить до календаря профілактичних щеплень, як обов’язкове, а належить до рекомендованих. Вакцина проти менінгококової інфекції «Менактра» зареєстрована в Україні та при бажанні громадян може бути придбана самостійно.

Бактеріологічно обстежитися на менінгококи можливо в бактеріологічній лабораторії Волинського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України за  адресою м. Луцьк, пр. Волі,55. (за угодою (тел.23 41 73).

До неспецифічних заходів профілактики варто зарахувати загальнозміцнююче загартування, максимальне перебування на свіжому повітрі, дотримання особистої гігієни (індивідуальний посуд, рушник), гігієни житла  (провітрювання, щоденне  вологе прибирання), відсторонення з колективів осіб з проявами інфекції, своєчасне лікування  хронічних захворювань носоглотки.

При  виникненні симптомів  захворювання – негайне звернення за медичною допомогою для отримання  лікування.

Довідково: 

 Менінгококова інфекція  –  гостре інфекційне захворювання  з групи інфекцій дихальних шляхів з різноманітними клінічними проявами (від локалізованих до генералізованих форм хвороби), що викликається менінгококом. Зазвичай проявляється у вигляді менінгіту, або менінгококцемії.

Джерелом менінгококової інфекції  є лише людина. Розрізняють три групи джерел : 1) хворі менінгококовим менінгітом, або менінгококцемією (до 3 % інфікованих); 2) особи інфіковані менінгококом з гострими проявами в області носоглотки з діагнозом  риніт, назофарингіт (до 30 % інфікованих); 3) здорові носії менінгокока. Число носіїв в  сотні разів перевищує число хворих. Бактеріоносійство може тривати 2- 6 тижнів.

Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний, при якому збудник виділяється назовні при кашлі, чиханні. Хворіють люди різного віку, найчастіше діти до 10-ти років. Інкубаційний (прихований) період коливається від 2-х до 10-ти днів, у середньому від складає 3-4 дні.

У Волинській області захворювання менінгококовою інфекцією реєструються щорічно. В 2019 році зареєстровано ріст захворюваності  в 2.4 рази, показник захворюваності  на Волині в 2 рази вищий від середнього по державі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 лютого 2020
13:17
10:42