Поділитись:

Волинь атакують заразні гризуни

П'ятниця, 08 листопада 2019, 14:31

Лікарі-епідеміологи констатують, що на території Волині реєструється велика кількість різних видів мишовидних гризунів, котрі проживають і в польових умовах (полівка звичайнамиша жовтогорла, миша польова) і заселяють житлові та складські приміщення (миша хатня, пацюки).

Гризуни завдають значних економічних збитків та головне – вони переносять збудники багатьох особливо-небезпечних захворювань (чуми, лептоспірозу, туляремії, сказу, лістеріозу, ієрсиніозу, псевдотуберкульозу), створюючи  небезпеку для здоров’я людей і тварин, – наголошують у Волинському обласному лабораторному центрі. 

За даними обласного лабораторного центру на Волині епідемічна ситуація щодо зооантропонозів залишається нестійкою: майже щорічно реєструються спорадичні випадки ієрсиніозів, туляремії, лістеріозу та небезпечного своїми ускладненнями – лептоспірозу. Епідрозслідуванням встановлено безпосередній контакт захворілих людей з гризунами (після проведення сільськогосподарських робіт, прибирання приміщень, догляді за тваринами, або купанні чи риболовлі).

У  поточному році в області вже зареєстровано ряд зооантропонозів: два випадки захворювання на ієрсініоз (всі у м. Луцьку) та три – на лептоспіроз (у Володимир-Волинському районі та м. Луцьку), останні спричинені саме перебуванням захворілих осіб на водоймах області.

При відсутності належного лікування лептоспіроз характеризується важким перебігом та наявністю ускладнень. Симптоми проявів хвороби подібні: через 10-14 діб після контакту із водоймою виникали сильні головні болі, висока температура тіла, болі у суглобах і різка болючість литкових м’язів, рідше відмічалась висипка та жовтушність шкірних покривів. Тому епідеміологи наголошують: для запобігання ускладнень якомога швидше (на 1-2 добу від початку таких симптомів) варто звернутись у медичну установу за місцем проживання.

Лабораторією особливо-небезпечних інфекцій здійснюється оцінка епізоотичної ситуації в області на сьогодні досліджено на природно-вогнищеві інфекції понад 230 дрібних ссавців, при цьому у них лабораторно виявлені антитіла до збудників туляремії, ієрсинізів та особливо лептоспірозу (у майже 18 %). Загалом у 45 % досліджених мишовидних гризунів нами виявлено носійство збудників особливо-небезпечних інфекцій.

У жовтні поточного року біогрупою обласного лабораторного центру на території Любомльського району відловлено понад 80 мишовидних гризунів. При лабораторному дослідженні у них виявлено антитіла до ієрсиніозів, туляремії та лептоспірозу, що підтверджує активність носійства збудників вказаних інфекцій серед дрібних ссавців даної території.

Враховуючи зазначене, лікарі-епідеміологи обласного лабораторного центру наголошують, що основним методом боротьби з гризунами є дератизаційні заходи. А враховуючи біологічні властивості гризунів, ці роботи потрібно здійснювати у певні періоди року. Саме зараз, коли триває облаштування гризунами своїх місць зимівлі та масове їх заселення побутових, жилих, складських приміщень тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 листопада 2019
06 листопада 2019
01 листопада 2019
31 жовтня 2019
28 жовтня 2019
27 жовтня 2019
26 жовтня 2019
19 жовтня 2019
05 жовтня 2019
04 жовтня 2019
19 вересня 2019
15 вересня 2019
14 вересня 2019
12 вересня 2019
02 вересня 2019