Поділитись:

У черзі була тиждень: історія жінки, якій у Ковелі пересадили нирку

П'ятниця, 10 січня 2020, 09:36
У черзі була тиждень: історія жінки, якій у Ковелі пересадили нирку

Тетяна Рудаєва стала першою пацієнткою в Україні, якій в Ковельське МТМО пересадили нирку від людини, який загинула (у Ковелі це була перша посмертна трансплантація органу).

Тетяні має бути 35, а хвороба спіткала раптово. Жінка розповіла, як стала пацієнткою та отримала необхідний орган тоді, коли вже готова була зневіритися. Історію опублікували на Всеукраїнській платформі донорства. 

"Мене звати Таня Рудаєва, і скоро мені буде 35. В моєму житті все було добре – ну, як у всіх. Ходила на роботу, все йшло своєю чергою, аж раптом в мене впав гемоглобін. Після аналізів та десятків обстежень все говорило про те, що в мене хворі нирки. Виявилося, що весь цей час в мене було якесь хронічне захворювання нирок. Три місяці я провела в обласній лікарні, мені виписували різні ліки, застосовували велику кількість методик, щоб запустити орган, але жодного результату. Тому я одразу потрапила на діаліз – три рази на тиждень. Ось у лютому було б вже два роки, як я була на гемодіалізі. Звісно, під час лікування я чула про трансплантацію і розуміла, що це єдиний вихід повернутися до нормального життя. Тому ті довгі два роки, поки я була прив'язана до апарату гемодіалізу, почала потихеньку збирати документи до Білорусі, аби стати в чергу. Розуміла, що це довгий процес і чекати доведеться немало. Чому в Білорусь? Бо чула, що багато пацієнтів там успішно оперуються, адже у нас в країні посмертних пересадок не робили. Але потім дізналася, що у нас в Ковелі зробили пересадку нирки від родинного донора. Це дало мені надію, що не доведеться їхати в іншу країну на довгий час та возитися з документами. Тож я вирішила приїхати в Ковель і розпитати деталі. Щонайменше я недалеко живу, адже сама з Володимира-Волинського. Врешті нам з чоловіком вдалося поговорити з Олегом Олеговичем і його командою, вони мені дуже сподобалися, всі справжні професіонали своєї справи. Мені все розказали, детально пояснили, що робити далі, які аналізи потрібно здати. Звісно, я постаралася в найкоротші терміни зробити всі необхідні аналізи. І раптом в неділю вони дзвонять вночі, що є потенційний донор. В черзі я пробула фактично тиждень. Це просто неймовірно, як диво! Тому, звісно, після дзвінка я без вагань зібралася з чоловіком серед ночі і ми одразу приїхали", – розповіла жінка.

Як зазначила вона, страх був, як і щоразу, коли лягаєш на операційний стіл. Проте довіра лікарям давала сили. 

"Вже зараз я можу сказати, що дуже щаслива. І найголовніше – я так невимовно вдячна родині, яка дала згоду на вилучення органу, дуже вдячна їм за те, що вони повернули мене до нормального життя! Також хотіла б звернутися до всіх: я розумію, що це дуже важко втрачати своїх близьких. Але якщо людині вже дійсно констатована смерть мозку і вже не можливо її врятувати, то чому б не допомогти іншим? Одна людина може врятувати одразу декількох інших", – наголосила пані Тетяна. 

Нагадаємо: Ковельське МТМО – у списку закладів охорони здоров’я, які отримали від МОЗ України кошти на проведення операцій із трансплантації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів