Поділитись:

Лучанин розповів, як звести будинок так, щоби не платити за "комуналку"

Середа, 22 червня 2016, 17:42
Лучанин розповів, як звести будинок так, щоби не платити за «комуналку»

Зараз все популярнішим стає облаштування власного житла обладнанням, яке працює завдяки альтернативним джерелам енергії.

Лучанин розповів, як звести будинок так, щоби не платити за «комуналку»

Яскравим прикладом їхнього практичного застосування є будинок №13 на вулиці Петра Маха, що у Луцьку. Його власник, Олександр Шалайко, почав модернізувати своє помешкання ще 5 років тому й досі не зупиняється на досягнутому. Пан Олександр вважає, що чиста енергія – це найкраще джерело обігріву та економії.

Про те, як можна заощадити власні кошти дізнавалась Громадянська мережа ОПОРА.

Від енергоощадних лампочок до сонячних панелей

Будинок на Петра Маха почали будувати 4-5 років тому. Від початку завданням було зробити його максимально економним та автономним.

Зводячи його, власники намагались не проґавити жодної деталі та дрібниці, аби помешкання було енергозберігаючим. Тому у будинку встановленні енергоощадні лампочки, вікна – енергозберігаючі (двокамерні пакети), загалом будівля повністю утеплена, а на даху – 20 см утеплювача (а також кераміка зверху).

Лучанин розповів, як звести будинок так, щоби не платити за «комуналку»

"Потрібно враховувати сам стан помешкання: чи утепленні стіни та підлога, чи вікна енергозберігаючі, скільки дверей при вході, яка лампочка та вентиляція і так далі. Якщо у вас вдома ще лампочки розжарювання, то спочатку замініть їх, а вже потім розпочинайте комплексне утеплення чи встановлення сонячних панелей", – наголошує пан Олександр.

Особливістю цього будинку є встановлена на ньому геліосистема, сонячні панелі та тепловий насос.

Принцип роботи геліосистеми, сонячних панелей та теплового насосу

Геліосистему встановили одразу, як збудували будинок. Геліосистема трансформує променеву сонячну енергію у теплову для отримання гарячого водопостачання. Вона забезпечує помешкання гарячою водою на 80 %. Тобто теплу воду сім'я Шалайко отримує практично безкоштовно.

Сонячні панелі встановили пізніше. Основним принципом їх роботи є поглинання енергії сонячних променів та перетворення її в електричну.

Лучанин розповів, як звести будинок так, щоби не платити за «комуналку»

Цьогоріч у будинку встановили тепловий насос, який дозволяє використати теплову енергію ґрунту. Насос перетворює електричну енергію в теплову. При цьому електричної енергії використовується небагато.

Найважливіше те, що завдяки цим трьом системам будинок є автономним. Власники не сплачують за теплову та електричну енергію. Лише взимку, коли недостатньо сонця, для обігріву будинку у великі морози господарі можуть додатково купити електроенергію.

"Зелений тариф"– кращий спосіб заробити

Власник будинку за адресою Петра Маха, 13 переконаний, що "зелений тариф – це найкращий бізнес". Його запровадження – в найближчих планах.

"Зелений тариф" – тариф, за яким ринок електроенергії України зобов'язується купувати електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел. Якщо коротко, "зелений тариф" призначений для заохочення населення до вироблення електроенергії з джерел чистої енергії.

Лучанин розповів, як звести будинок так, щоби не платити за «комуналку»

Для того, щоб мати "зелений тариф", потрібно провести лінії електропередач (1 400 грн за 1 кВт лінії), встановити двосторонній лічильник (10 000 грн) та придбати обладнання (починати можна зі встановлення однієї сонячної панелі). Для будинку на Петра Маха залишилось прокласти лише лінії електропередач.

"Вкласти гроші в альтернативні джерела енергії, аби повернути їх назад за "зеленим тарифом", – найвигідніший варіант. За "зеленим тарифом" електроенергію купують досить дорого, але й гроші вертаються вчасно. Наразі вартість 1 кВт електроенергії – 20 євроцентів. А до 2030 року все, що ви виробляєте, – з прив'язкою до євро", – пояснює власник будинку.

Перевагою "зеленого тарифу" є також те, що влада не відмовляє у його впровадженні і кошти виплачує вчасно. Недолік – висока вартість обладнання. Проте необхідно враховувати період окупності приладів та змогу заощаджувати в майбутньому.

Лучанин розповів, як звести будинок так, щоби не платити за «комуналку»

Надрукувати
мітки:
коментарів