Поділитись:

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

П'ятниця, 25 грудня 2015, 14:00
Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

Більше сотні волинських бізнесменів відгукнулися на пропозицію голови Волинської облради Ігоря Палиці взяти участь у бізнес-форумі та відверто обговорити роль влади у розвитку підприємництва.

Захід за участі перших осіб області та ділових кіл відбувся 24 грудня.

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

Ігор Палиця закликав учасників розповідати про наболіле, а він разом з головою Волинської ОДА Володимиром Гунчиком присутні для того, щоб "слухати, червоніти і робити висновки".

Голова облради нагадав, що він теж в минулому бізнесмен, тож може говорити з діловим середовищем однією мовою. Однак він має досвід і депутатства і роботи чиновником. Тут Палиця не зміг втриматися від критики теперішнього голови Одеської ОДА:

"Ви подивіться, як сьогодні веде себе Саакашвілі! В області нічого не зроблено, нуль. Але він кричить так, що до нього бояться навіть підійти. А насправді у голови обласної адміністрації нуль повноважень. Як і у Володимира Петровича. Я був у його шкурі рік. Голові ОДА тільки відповідати за все: за сніг, за воду, за каналізацію".

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

Модератором заходу був неформальний лідер волинського бізнес-середивища Петро Пилипюк, генеральний директор міжнародного холдингу "Модерн-Експо". Він же першим взяв слово і задав тон зустрічі: відверто, сміливо, конкретно.

"Коли влада питає у бізнесу "Чим вам помогти?", то бізнес в шоці, бо зараз будуть "щось робити". У нас одне бажання – "не заважайте", - розпочав Пилипюк.

Далі керівник найпотужнішої в області компанії-експортера прямо заявив про 30-процентні відкати в Дніпропетровській області.

"У нас є аналогічне підприємство на Дніпропетровщині, де працює 300 чоловік. Але працюється краще таки на Волині. Секрет простий. Експортеру повинні автоматично повертати ПДВ. На Волині масових проблем з цим нема, ми маємо можливість працювати, бо не вимиваються оборотні кошти. А в Дніпрі проблеми є. За повернення ПДВ треба віддавати 30% відкату", - поділився Петро Пилипюк.

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

Тоді бізнесмен завів мову про імідж Волині і потребу створення для області бренду регіону як території, де чекають на інвесторів. А у приклад поставив голову Одеської ОДА Міхаела Саакашвілі:

"Дивіться як Саакашвілі робить! Він всюди говорить: "У нас всьо харашо!". Тож за інвесторів тепер треба конкурувати. Пропоную всім нам об'єднатися для створення бренду Волині, де всі рівні перед законом. Ми маємо всі шанси сказати "Волинь – це економічний лідер України".

Якщо попередню репліку можна вважати каменем в город Палиці, який систематично критикує колегу-грузина, то дісталося на горіхи і Володимиру Гунчику.

Пилипюк завів мову про те, що Волинська митниця не зібрала понадпланових коштів, які мали йти на ремонти доріг, в той час як Львівська митниця профінансувала ремонт дороги Львів-Луцьк у своїй області. Гунчик пробував пояснити, що в болото грошей кидати не буде, а план для митниці був поставлений - 400 мільйонів, за які можна зробити 80 кілометрів автошляхів. На це бізнесмен парирував:

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

"Нам треба мільярди, щоб побудувати траси. Що таке 400 мільйонів? Це ж смішні гроші. Волинь – це ж основні європейські ворота в Україну. Де взяти на це кошти? Ще 2-3 роки назад усі вживані легкові автомобілі розмитнювалися на Волині, бо завозив їх волинський бізнес. Це було 90% імпорту машин. На сьогодні з тих 90% лишилося 10-15%. Де вони? В Рівненській області! Чомусь вони туди пішли? Я думав менше беруть. Е ні! Беруть однаково, в плані платежів", - емоційно переповідав Пилипюк

"Я почув для себе фантастичну відповідь: митники там на стільки клієнтоорієнтовані, що готові і вночі працювати! Виявляється, у нас можна стояти в черзі 8 годин, а там машина розмитнюється за 2 години. Якщо повернути усіх імпортерів легкових автомобілів, то це понад план 100 мільйонів в місяць. В моєму розрахунку може бути помилка, але є шанс перевірити. А якщо зможемо повернути не тільки автомобілістів… Бо ж від нас пішли імпортери м'яса, фруктів , ягід. Ті пішли на Львівську митницю, де можна розмитнитися, щоб м'ясо не зіпсувалося. Новопризначений головний митник Мацібора має шанс щось поміняти", - резюмував бізнесмен.

Насамкінець Петро Пилипюк озвучив креативну ідею. Він пропонує провести анонімне опитування бізнесменів, у якому учасники оцінили б місцевих чиновників за 10-бальною шкалою, а також на підставі власного досвіду скали прайс-лист неофіційних тарифів у державних структурах.

Наступний спікер голова наглядової ради ПАТ "Луцьксантехмонтаж №536" Віктор Чорнуха, порушив проблеми, які актуальні для будівельної галузі. Але найдетальніше Чорнуха зупинився на специфіці роботи з бюджетними коштами.

"В залі багато тут будівельників, але повірте мені, мало хто хоче працювати в бюджетній сфері. Коли починаємо будувати - все добре, але коли починаємо захищати виконані роботи - це якісь три крапки. Прораб який веде об'єкт витрачає до місяця часу, щоб захистися", - розповів Чорнуха.

"Ми не звели жодного державного об'єкта, без перевірок від усіх органів, а часто й не по одному разу. На нашому підприємстві є навіть кабінет перевіряючого. А після будівництва на Сході України ми зазнали два мільйони збитків через те, що платили відрядні 200 гривень, а держава визнає тільки 30 гривень добових. Після цього ми самі запросили усі інспекції нас перевірити", - вів далі бізнесмен.

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

Заслужений будівельник України також пояснив як Волині вдалося стати лідером в Україні за обсягами будівельних робіт.

"Наш уряд працює "отвратітєльно"! Зроблено все, аби люди втратили довіру до банківської системи, тому волиняни вкладають гроші у нерухомість. Ми сьогодні маємо подякувати нашим головним інвесторам,фізичним особами, нашим заробітчанам, які дають будівельникам роботу", - виголосив Чорнуха.

Він обширно зачепив чимало гарячих проблем галузі і розкритикував дійсний стан справ, але про це Конкурент підготує окремий матеріал.

Наступний спікер, керівник СТзОВ "Романів" Віталій Заремба, лаконічно розповів про те, як ведеться аграрному бізнесу на Волині. Заремба коротко зупинився на шокуючих нововведеннях уряду, які чекають сільгоспвиробників і порівняв ці умови з Європою.

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

"Аграрний бізнес у всьому світі підтримує уряд. В Україні всі преференції на гектар оброблюваної земельки складають 800 гривень, а в країнах ЄС цей показник сягає 450 євро", - повідомив Заремба.

А жару в аграрній темі підкинув керівник фермерського господарства "Дружба" Петро Камельчук, який назвав екс-начальника Ягодинської митниці, а нині депутата облради від партії "Наш край" Романа Микитюка рейдером:

"У вересні рейдерське захоплення зробив депутат Волинської обласної ради Роман Микитюк. Він у селі Літині завдав збитків фермерському господарству "Дружба" більше як 200 тисяч і засіяв тут сам землю без будь-яких договорів. Ми кажемо, що поганими були регіонали, але коли керував Борис Клімчук, то був порядок. Мені кажуть йти у суди, але пан Микитюк може дати півтора мільйони лише за посаду, щоб стати начальником митниці, то як я можу з ним судитися?", - заявив фермер.

Сам Микитюк в цей час перебував у залі і неоднозначно тримався за голову.

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

Під кінець форуму його учасники намагалися використати час, аби розповісти про індивідуальні проблеми в бізнесових справах. Останнім слово знову взяв Ігор Палиця, який перетворив спітч у справжній бенефіс. Подаємо найяскравіші цитати голови облради.

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

Про ринки

"Повинно бути створено комунальне підприємство, на базі якого ви буде торгувати і будете платити місту, а не якомусь там Горгуту з Облспоживспілки. Щодо центрального ринку: не можна забирати у вас робочі місця, ми знайдемо гроші і створимо для вас людські умови в нормальному місці, і ви будете платити місту, а не тим шістьом особам, що взяли ринок в оренду на 25-30 років за копійки, а той хто дав – буде сидіти в тюрмі, я цього доб'юся"

Про волинських народних депутатів

"У нас від області чотири депутати, де ці депутати, хоч один? Коли вони збиралися тут і питали які проблеми потрібно вирішити? В фейсбуці вони? Гузь розказує, що він заведе народ в обласну раду, я хочу побачити цього Гузя! Хай він зробить робочі місця шахтарям!"

Про митницю

"Ви встаньте і скажіть, що митник бере 250 доларів на Волинській митниці, 200 доларів у Рівному. І всі пішли у Рівне, бо там дешевше. Тоді ми запитаємо у митника не чому у вас дорожче, а чому ви взагалі берете гроші? Якщо вантажі будуть покидати Волинську митницю і йти на Одесу чи на Львів, то тут не буде такого митника – винесемо! Хоча ми не назначаємо, все одно винесемо, якщо дізнаємося, що берете гроші і втрачаються вантажі. Я знаю як працює митниця. Що вони отримують тарифи з центрального управління. Саакашвілі наплював на закони. Вони на Одеській митниці працюють за прямими контрактами, повне порушення усіх інструкцій. Вони самі встановлюють митну вартість. Вони запрошують до себе, гарантують прозоре оформлення, дешеві ціни, оце я розумію робота"

Кожну з цих заяв Ігоря Палиці зал вітав оваціями, а розійшлися бізнесмени на тому, що подібні зустрічі мають бути галузевими і регулярними.

Гучні заяви форуму «Волинь: бізнес, відповідальність, взаємодія»

Надрукувати
мітки:
коментарів