Поділитись:

У Луцьку відома журналістка презентуватиме книгу есеїв

Середа, 22 січня 2020, 08:23

Перший дофестивальний захід ІІІ Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» відбудеться 24 січня у книгарні «Є». З презентацією дебютної книги есеїв приїздить Ірина Славінська.

У п’ятницю у Книгарні «Є» (вул. Лесі Українки, 30) Ірина Славінська презентує збірку есеїв «Мої запасні життя». Книжка увійшла до довгого списку премії «Книга року ВВС-2019» у категорії «Есеїстика» та до довгого списку Премії імені Юрії Шевельова.

Про історію та ідею написання книжки, тривоги міленіалів та роль радіо у житті авторка буде спілкуватися із директоркою фестивалю «Фронтера» Еллою Яцутою.

Початок заходу – о 18:30.

Ірина Славінська – продюсерка «Радіо Культура», перекладачка, журналістка. З 2006 року працює в медіа. Долучилася до команди, що відновила роботу «Громадського радіо».

«Мої запасні життя» – дебют авторки в есеїстиці. Ця книжка – клаптикова ковдра, зібрана зі спогадів, рефлексій та міркувань. Журналістка, перекладачка та продюсерка «Радіо Культура», членкиня Українського ПЕН Ірина Славінська розмірковує про особисту історію, історію родини і роду, збирає докупи пазли спогадів з дитинства, навчання, подорожей, робочі ситуації з перекладацької і журналістської справ – аж до подій недавнього часу. Це визначення важливих у житті моментів – певних якорів і культурних кодів, якими залогінюємо себе у сучасну реальність. Маркування втрачених ланок пам’яті, які потребують усвідомлення, але не завжди підлягають відновленню. Історії інших людей, а чи навіть інших країн, які можна проживати, наче власні запасні життя.

«В центрі уваги цієї книжки – тривоги та неврози уявних і цілком реальних 30-літніх. Альбом фотографій, полиця VHS, бібліотека та улюблений плейліст – можливі інструменти подолання тих тривог. Чи то ескапізм, чи то самозанурення та рефлексія», – каже Ірина Славінська. 

Книга побачила світ у «Видавництві Старого Лева».

До слова, фестиваль «Фронтера» відбудеться у Луцьку 2-4 жовтня. Зі слів організаторів, до осені заплановано чимало цікавих заходів та презентацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 лютого 2020
27 січня 2020
15 січня 2020
06 січня 2020
03 січня 2020
26 грудня 2019
16 грудня 2019
04 грудня 2019
21 листопада 2019
15 листопада 2019