Поділитись:

Рівнянку, яка повернулася з Китаю, шпиталізували з підозрою на коронавірус

Субота, 01 лютого 2020, 01:42

У Рівному на карантин вклали до інфекційного боксу 22-річну дівчину, яка повернулася з Китаю.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

До лікарні вона звернулася сама, бо занедужала – у неї підвищилася температура, з’явилися нежить та кашель. Дівчина повідомила, що днями повернулася з Китаю. Тож її відразу доправили до інфекційної лікарні.

Оскільки тесту на коронавірус в Україні немає, вирішили піти методом виключення і взяли аналізи на грип та ГРВІ. Після їх результатів хвору, найімовірніше, випишуть, тим паче, що вона вже почувається краще.

Ще один хворий, що днями повернувся з Китаю, ізольований до Львівської інфекційної лікарні. Чоловік теж вирішив звернутися до лікарів, коли занедужав. Імовірність коронавірусу у нього невисока, кажуть лікарі. Його теж уже готують до виписки.

"Наш пацієнт прибув з курортного острова, він не знає чи він перебував в тісному контакті з хворим чи не перебував. Контактував з великою кількістю людей, і нас, власне, насторожив той симптом – важкість при диханні, дискомфорт в грудях, тому ми вирішили провести цей випадок, як підозрілий і відпрацювати весь алгоритм дій при підозрі на коронавірусну інфекцію", – прокоментувала головний інфекціоніст Львівщини Наталія Тімко.

Нагадаємо, хлопець, який прилетів з Китаю до Львова, сам пішов до медиків. Він перебував далеко від осередку розповсюдження вірусу. 

Вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус 
передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час – святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 лютого 2020
12:00
25 лютого 2020