Поділитись:

Чому українців розвертають на кордоні із Польщею: причини

Субота, 01 лютого 2020, 11:12
Чому українців розвертають на кордоні із Польщею: причини

У 2019 році на українсько-польському кордоні зростали пасажирські авіаперевезення, рух через сухопутний кордон, а також падав рух легкових автомобілів.

Про це повідомляє аналітичний центр «Європа без бар’єрів» з посиланням на статистичні дані Прикордонної служби Польщі та дані власних досліджень.

Так, продовжилося стрімке зростання кількості перетинів польського кордону повітрям: у 2019 році 700 тисяч громадян України скористалися цим шляхом (+ 75 %). Для порівняння, у 2018 році їх було 404 тисячі, а в 2017 – 204 тисячі.

Загальна кількість перетинів наземного кордону України та Польщі в обох напрямках зросла на 1 % до 21,7 млн. Громадяни України в'їжджали до Польщі (усіма шляхами) 10,4 млн разів, з них 9,66 млн – через наземний кордон.

У 2019 році на 19 % впала кількість перетинів наземного польсько-українського кордону приватними автомобілями – з 5 до 4 мільйонів. Натомість на 4 % виріс рух автобусів і на 1 % – вантажівок.

«Попри зростання кількості авіаційних перевезень, ми бачимо сталу динаміку кількості перетинів наземного кордону Польщі. Це найбільш завантажена ділянка кордону як для України, так і для Польщі, де на порівняно невелику кількість пунктів пропуску припадає понад 20 мільйонів перетинів щороку. Імовірно, така ситуація зберігатиметься й надалі, адже дані нашого дослідження свідчать, що понад половина користувачів кордону – мешканці прикордоння», – розповів аналітик ЄББ Руслан Мініч.

Він наголосив на необхідності системних змін на кордоні, зокрема, виконати давно заплановані реконструкції пунктів пропуску, під’їздних доріг у Львівській області, сприяти розвитку туризму та сервісних зон у прикордонних районах.

Кількість відмов громадянам України у в'їзді в Польщу у 2019 році стновила 58,5 тисяч, це на 25 % більше, ніж попереднього року (46,7). Як і раніше, абсолютна більшість відмов – на наземному кордоні. Подорожуючи літаком, імовірність отримати відмову значно менша.

Головні причини: непідтверджена мета поїздки, 34,9 тис., брак коштів – 12,8 тисяч.

«Темпи зростання відмов у в’їзді на польському кордоні значно вповільнилися порівняно з минулим роком, коли зростання було близьким до критичного показника в 50 %, однак залишилися високими. Можна виділити три причини такої динаміки. По-перше, і це головне, після запровадження безвізового режиму триває «перенесення» відмов із консульств на кордон. У 2016 році 45 тисяч осіб отримали відмову ще на етапі візової аплікації. По-друге, не всі належно готуються до поїздки, ігноруючи необхідність обґрунтувати мету та перебіг своєї поїздки. По-третє, не завжди є досконалими і методи контролю прикордонних служб ЄС. Нам відомо, що деякі громадяни України отримали відмову через відсутність готівкових коштів, а банківську картку в якості доказу у них не прийняли», – розповіла Ірина Сушко, виконавча директорка «Європи без бар’єрів».

Вона нагадала, що моніторинг міграційних показників, таких як відмови у в’їзді, є частиною механізму призупинення безвізових режимів, запровадженого ЄС. Зі слів Сушко, наразі немає підстав очікувати запуску цього механізму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів