Поділитись:

Штучний інтелект виявив антибіотик, який вбиває одну з найнебезпечніших бактерій

Неділя, 23 лютого 2020, 05:35

Вчені з Массачусетського технологічного інституту за допомогою штучного інтелекту виявили антибіотик, який здатний боротися з бактерією, стійкої до інших препаратів. Як повідомляє DT.UA з посиланням на Newsweek, антибіотику вдалося вивести з тіла миші одну з найбільш небезпечних бактерій у світі.

Дослідникам вдалося виділити антибіотик за допомогою технології машинного навчання. Алгоритм сканував базу даних хімічних сполук у пошуках препарату, який міг би вбити бактерію за допомогою механізмів вже відомих медикаментів. За словами вчених, машинне навчання було використано для пошуку антибіотиків таким чином вперше.

"Ми хотіли створити платформу, яка дозволила б нам використовувати силу штучного інтелекту для того, щоб покласти початок новому поколінню ліків. Наш підхід допоміг виявити цю неймовірну молекулу, яка потенційно може виявитися найпотужнішим антибіотиком в історії", – заявив один з провідних авторів дослідження Джеймс Коллінз.

Стійкість до антибіотиків – коли бактерії отримують здатність протистояти препаратам, створеним для того, щоб їх вбити, – дуже серйозна загроза для здоров'я у всьому світі. Тільки в США щорічно стійкими до антибіотиків бактеріями заражається 2,8 мільйона осіб, 35 тисяч з них помирає. Якщо не вжити жодних заходів, за прогнозами ООН, до 2050 року супербактерії, стійкі до багатьох антибіотиків, будуть вбивати по 10 мільйонів осіб на день.

Тому пошук нових антибіотиків настільки важливий. Разом з тим, за останні десятиліття було знайдено всього кілька нових препаратів, але і ті були схожі на вже існуючі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 березня 2020
20:00
10:10