Поділитись:

Польща може посилити візовий режим з Україною

Середа, 06 липня 2016, 10:19

Перед самітом НАТО, який відбудеться у Варшаві 8-9 липня і на якому обговорюватимуть і питання безпеки в нашому регіоні, розпалюються відносини між Польщею та Україною.

Масла у вогонь підлила добова блокада пунктів пропуску через припинення пільгового безвізового режиму для жителів прикордонних районів, – повідомляють "Вести.ua".

Нагадаємо: Польща посилила контроль на всіх своїх кордонах майже на місяць через Варшавський саміт і приїзд сотень тисяч паломників і Папи Римського на з'їзд католиків в Польщі в кінці липня. Селян з прикордоння тимчасово не пускатимуть за пільговими перепустками.

Весь понеділок активісти тримали в облозі три пункти пропуску у Львівській області. Утворився затор із сотень машин українців й іноземців. 5 липня кордон розблокували: місцева влада вмовила страйкарів розійтися.

Чи позначиться ситуація на візах

Акція протесту отримала великий резонанс у західних сусідів. Експерти вважають, що бунт контрабандистів не додасть нам плюсів перед самітом.

"Фото з цієї веремії вже кружляють в польських соцмережах як доказ дикості сусідів", – розповів журналіст Ростислав Крамар, який живе у Варшаві. А глава Конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрій Соколов вважає, що Україна і Польща переглянуть правила прикордонного руху.

Кваснєвський не вірить в європейську Україну

В експертному середовищі також існує думка, що поляки можуть посилити візовий режим з Україною. З цим прогнозом не згоден польський експерт Бартоломей Яблонський: "На візах і відносинах з Україною бунт українських селян не відіб'ється. Польща дійсно посилила прикордонний контроль через дві великі події в липні, але не тільки з українцями, а й з Росією і Білоруссю. Також тимчасово закрили кордони з іншими країнами ЄС (там тепер чергують поліцейські і зупиняють підозрілі машини). Втім, обмеження можуть продовжити через міграційні кризи. Тим більше, що багато країн ЄС закривають кордони через біженців, що, до речі, загрожує існуванню Шенгенської зони".

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 квітня 2019
19 квітня 2019
17 квітня 2019
15 квітня 2019
14 квітня 2019
10 квітня 2019
09 квітня 2019
08 квітня 2019
06 квітня 2019
05 квітня 2019
03 квітня 2019