Поділитись:

Антивірусні лайфхаки: як самостійно продезінфікувати квартиру

Понеділок, 23 березня 2020, 13:01
Антивірусні лайфхаки: як самостійно продезінфікувати квартиру

Віруси можуть потрапити в приміщення з вулиці: на одязі, взутті, на руках, і деякий час будуть жити на різних поверхнях (пластику, склі та металі).

Про те, як зменшити ризики потрапляння вірусу в організм людини та самостійно зробити дезінфекцію домівки, поінформувало Ukr.Media.

Антивірусні лайфхаки: як самостійно продезінфікувати квартиру

Генеральне прибирання в будинку або квартирі

Свою сім'ю і себе убезпечити від вірусів можна простим способом: зробіть генеральне прибирання у помешканні. Для цього нема потреби купувати спеціальну хімію в магазині й дорогі дезінфікуючі засоби. У кожному будинку або квартирі є перекис водню, оцет, лимон, нашатирний спирт – вони надійні помічники в боротьбі зі шкідливими вірусами.

На руках термін «життя» вірусів теж немаленький. Тому важливо не доторкатися до свого обличчя – рота, очей, губ, вух, а чхати й сякатися потрібно тільки в серветку.

Антивірусні лайфхаки: як самостійно продезінфікувати квартиру

Із чого почати боротьбу зі страшними вірусами

Зніміть з вікон штори, постільну білизну, м'які іграшки, покривала з крісел і диванів, і виперіть в пральній машині при температурі не менше 70 °С.

Якщо у вас є настінні й підлогові килими, то їх краще здати в хімчистку, але якщо такої можливості немає – зверніть їх й оберніть поліетиленом, потім відправте їх в комірчину. Прибирання починайте виконувати зі спальні, потім переходьте в вітальню, після неї на кухню, ванну і туалет. Під час прибирання не забувайте витерти пил на меблях, полицях, міжкімнатних дверях, на рамках картин і дрібних статуетках.

Антивірусні лайфхаки: як самостійно продезінфікувати квартиру

Чим обробляти

Продезінфікувати підлогу можна за допомогою перекису водню: склянку перекису додаємо в 10-літрове відро з водою, потім миємо як зазвичай. А ось дерев'яні меблі, покриті лаком, можна протирати лляним маслом, яке є антисептиком.

Для обробки скляних поверхонь краще всього використовувати оцет, розведений з водою у пропорції 1:3. Якщо оцту немає під рукою – замініть його на лимонний сік. Раковини й кухонні поверхні обробити концентрованим розчином солі в пропорції 1 кг солі на 2 літри води.

Не ігноруйте і нашатирний спирт. Він підійде для антибактеріального розчину: одну столову ложку спирту розчиніть в одному літрі води. Для протирання пластмасових предметів потрібні хлорвмісні засоби, які можна купити в будь-якому магазині побутової хімії, уважно ознайомившись з інструкцією по застосуванню.

Провітрюйте квартиру не менше двох разів на день, а спальню за 15-20 хвилин до сну.

Антивірусні лайфхаки: як самостійно продезінфікувати квартиру

На які найбрудніші предмети слід звернути увагу

Як не дивно, але лідерами серед предметів, на поверхні яких найдовше зберігаються віруси, є дрібні речі, як, наприклад, дверні ручки, вимикачі, мобільні телефони й все, що пов'язано з комп'ютерною технікою, а також сумки й гаманці.

Протирайте їх антибактеріальними серветками хоча б раз у день. Намагайтеся обмежити користування паперовими грошима, і за можливості розплачуйтеся банківською карткою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ БІЛЬШЕ ПРО 

Надрукувати
мітки:
коментарів