Поділитись:

В українських вишах буде більше бюджетних місць

Четвер, 07 липня 2016, 11:42

Збільшення обсягу державного замовлення на 12,3% викликано об'єктивними причинами, що, зокрема, пов'язані з суспільно-економічною ситуацією в Україні: неврегульованим питанням фінансування професійно-технічної освіти, факторами, що спричинені військовим конфліктом на українській території та збільшенням частки випускників бакалаврату в 2016 році, порівняно з попереднім роком.

На цьому під час засідання Кабінету Міністрів України 6 червня наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, – повідомляє Урядовий портал.

Віце-прем'єр міністр Павло Розенко зазначив, що обсяг державного замовлення визначено в межах тих коштів, які сьогодні на нього виділені й жодних додаткових коштів ні Міністерство економічного розвитку і торгівлі, ні Міністерство освіти і науки на нього не просять.

"Якщо ми подивимося на обсяг державного замовлення для вищих навчальних закладів в системі Міністерства освіти і науки, то він зменшився на 6 % для закладів, якими опікується МОН. Натомість основне зростання пішло за тими спеціальностями та закладами, що належать до юрисдикції Міністерства оборони", – додала Лілія Гриневич.

Також вона прокоментувала збільшення держзамовлення за окремими позиціями. Так, за її словами, збільшення замовлення на молодшого спеціаліста в цьому році зумовлено непевним становищем у сфері професійно-технічної освіти. Оскільки відбулася передача повноважень на здійснення держзамовлення з державного рівня на місцевий, ряд малих обласних міст вимушені сьогодні фінансувати свої професійно-технічні заклади самостійно. При цьому бюджетних коштів у них на це нема, тому вони не можуть гарантувати, що обсяг держзамовлення до професійно-технічних закладів збережеться принаймні на рівні минулого року.

"Куди підуть ці діти після дев'ятого класу? Адже ми будемо мати випускників дев'ятого класу, які традиційно йшли або у професійно технічну сферу, або у вищі навчальні заклади першого та другого рівня акредитації. Оскільки державне замовлення по професійно-технічній освіті у нас сьогодні не визначено, ми вирішили підтримати цих дітей та трохи збільшити - на 10% - замовлення на молодшого спеціаліста", - зазначила міністр освіти і науки.

Під час своєї доповіді по цьому питанню, перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів зауважив, що в цьому році також потрібно зважати на абітурієнтів з окупованих та непідконтрольних Україні територій, що виявили бажання вчитися в Україні та які вступатимуть до вишів за квотами.

Також, відповідно до постанови, збільшується державне замовлення на освітньо-кваліфікаційний рівень магістр порівняно з минулим роком. Зoкремa, oбсяг прийoму держзaмoвлення нa підгoтoвку фaхівців зaoсвітньo-квaліфікaційним рівнем "Мoлoдший спеціaліст" визначений нa рівні 67,5 тисяч oсіб, "Бaкaлaвр" – 90,7 тисяч, "Спеціaліст" – 42,9 тисяч, "Мaгістр" – 60 тисяч

"В 2016 році збільшується цифра по магістрах у зв'язку з тим, що в цьому році випустилось значно більше бакалаврів, ніж минулого - це так звані вікові хвилі. Таким чином, ми повинні розширити кількість бюджетних місць для магістрів", – зазначила Лілія Гриневич.

Також прийнятий документ визначає обсяг держзамовлення на аспірантуру та докторантуру в 2016 році – 4,6 тис. та 493 бюджетних місць відповідно. Нa навчання зa робітничими спеціальностями зaдержзaмoвленням планується прийняти 11,6 тис. учнів.

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2020
19 лютого 2020
17 лютого 2020
14 лютого 2020
13 лютого 2020
08 лютого 2020
09:05
06 лютого 2020
05 лютого 2020
03 лютого 2020
02 лютого 2020
31 січня 2020
30 січня 2020