Поділитись:

Цього року на бюджет зможуть вступити 50 % випускників

Вівторок, 12 липня 2016, 15:05

У 2016 році держзамовлення для вишів, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки України становитиме 245 тисяч осіб, серед них орієнтовно 217 тисяч – обсяг місць на денну форму навчання.

Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, – повідомляє прес-служба відомства.

Загалом держзамовлення в цьому році було збільшено на 12,3%. Підвищення, насамперед, стосується технічних та аграрних спеціальностей, а також вищих навчальних закладів, які перебувають під керівництвом Міноборони та МОЗу.

Своєю чергою, держзамовлення для вишів, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки України, було зменшено на 6% порівняно з минулим роком. Таке скорочення, передусім, викликане зниженням кількості школярів. Так, за данними Державної служби статистики, кількість випускників, що отримали атестат про повну загальну середню освіту в 2016 році - без урахування окупованих та непідконтрольних територій – скоротилася приблизно на 7% (на 18 тисяч осіб).

"Таким чином, виникає ситуація, що орієнтовно 50% випускників шкіл зможуть претендувати на місця за кошти бюджету. Це достатньо оптимістична інформація для наших абітурієнтів, для них є реальний доступ за конкурсом до вищої освіти, і для нас найголовніше, щоб цей конкурс був справедливим", – зазначила Лілія Гриневич.

Збільшення частки держзамовлення на технічні спеціальності, зокрема ІТ, міністр освіти і науки пояснила розвитком високотехнологічного бізнесу в Україні.

"Ми сьогодні маємо працювати на виріст, адже ті фахівці, що вступають цього року, вийдуть на ринок праці через 5-6 років. Це означає, що якщо ми обираємо інноваційний розвиток економіки і визначили пріоритетні сфери для себе – кластери економіки, які мають годувати Україну – ми повинні готувати фахівців для цих кластерів уже сьогодні", – наголосила Лілія Гриневич.

Крім того, вона зазначила, що зараз одне з базових завдань МОН в рамках реформування вищої освіти – змінити якість підготовки фахівців.

"Високотехнологічний бізнес в Україні сьогодні заявляє, що їм не вистачає фахівців з адекватною підготовкою. Справа в тому, що мало отримати тільки технічну освіту, вони хочуть, щоб їх працівники також добре знали іноземну мову, щоб вони вміли працювати з людьми. Тобто є ціла низка інших додаткових вимог до випускників. Зараз ми працюємо над новими стандартами вищої освіти, які мають це врахувати", – наголосила Лілія Гриневич.

Також цього року збільшилося держзамовлення на освітньо-кваліфікаційний рівень "магістр" для випускників бакалаврату.

Обсяг прийoму держзaмoвлення нa підгoтoвку фaхівців зa oсвітньo-квaліфікaційним рівнем "мoлoдший спеціaліст" становить 67 500 oсіб, "бaкaлaвр" – 90 700, "спеціaліст" – 42 900, "мaгістр" – 60 000.

"У 2016 році збільшується цифра по магістрах у зв'язку з тим, що в цьому році випустилося значно більше бакалаврів, ніж минулого – це "вікові хвилі". Таким чином, ми повинні були розширити кількість бюджетних місць для магістрів", – пояснила Лілія Гриневич.

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 лютого 2019
15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019
11 лютого 2019
09 лютого 2019
08 лютого 2019
07 лютого 2019
06 лютого 2019
05 лютого 2019