Поділитись:

Порошенко підписав закон про судоустрій і статус суддів

Середа, 13 липня 2016, 12:03

Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про судоустрій і статус суддів".

Про це зазначено на офіційному сайті глави держави.

Як зазначається, що завданням закону є імплементація оновлених конституційних принципів здійснення правосуддя для забезпечення незалежності і деполітизацію судової влади, посилення її відповідальності перед суспільством, впровадження нових принципів формування суддівського корпусу, посилення ролі громадськості з контролю за чеснотою і етичністю представників суддівського корпусу та оптимізація системи судоустрою.

"Прийняття Закону про судоустрій є одним з ключових етапів нормативного забезпечення судової реформи, який відкриває шлях для створення якісно нової моделі функціонування судової влади відповідно до суспільних очікувань і європейських стандартів і задоволення суспільного запиту на справедливий суд, що був одним з основних вимог Революції гідності", – наголошується в повідомленні.

Закон удосконалює процедуру кваліфікаційного оцінювання всіх суддів, розпочату у відповідності з Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд".

Також закон передбачає перехід до триланкової судової системи та створення протягом 6 місяців з моменту вступу в силу нового Верховного Суду, у складі якого будуть діяти Велика Палата.

Зі слів координатора Ради з питань судової реформи Олексія Філатова: Закон "Про судоустрій і статус суддів" є логічним продовженням змін до Конституції України щодо правосуддя і буде вводитися в дію одночасно з ними, наприкінці вересня 2016 року.

До цього часу повинен бути прийнятий також Закон "Про Вищу раду юстиції", робота над яким на даний момент продовжується.

Як наголошується, зазначений закон був розроблений Радою з питань судової реформи, яка є консультативно-дорадчим органом при президентові України. У ньому враховані всі ключові рекомендації Венеціанської Комісії, які стосуються судоустрою і статусу суддів.

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 листопада 2019
12 листопада 2019
11 листопада 2019
10 листопада 2019
08 листопада 2019
07 листопада 2019
05 листопада 2019
01 листопада 2019
30 жовтня 2019
29 жовтня 2019